Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sky News, Singapurlu devlet fonunun, çevrimiçi seyahat şirketi GetyourGuide’a yatırım yapmak üzere görüşmelerinde bulunduğunu öğrendi.

Çevrimiçi seyahat şirketi GetYourGuide, Singapur’un egemen varlık fonlarından biri de dahil olmak üzere yatırımcılardan 300 milyon doların (228 milyon sterlin) üzerinde yeni fon teminatı alarak, teknolojide Avrupa’nın en yeni tek boynuzlu atı olmaya hazırlanıyor.

Sky News, Temasek Holdinglerinin önümüzdeki birkaç hafta içinde açıklanacak bir anlaşmanın parçası olarak Almanya merkezli GetYourGuide’a yaklaşık 50 milyon dolarlık yatırım yapmak üzere görüşmeler gerçekleştirdiğini öğrendi.

E Serisi finansman turu, Uber ve WeWork’ta hisse sahibi olan dev teknoloji yatırımcısı SoftBank Vision Fund tarafından yönetilecek.

Kaynaklar, GetYourGuide’ın fon yaratma işleminin ardından 1 milyar doların üzerinde değere sahip olacağını ve 10 rakamlı değere sahip “tekboynuzlular” saflarına yükseleceğini belirtiyor.

Şirket, her satıştan bir komisyon alan, turlar ve etkinlik biletleri gibi seyahat aktiviteleri için çevrimiçi bir rezervasyon platformu haline geldi.

Bugüne kadar GetYourGuide, 170 ülkeden seyahat edenlere 20 milyondan fazla bilet sattı. Şu anda Berlin’deki merkez ile 14 ülkedeki satış ofisleri arasında bölünmüş 500 kişilik bir işgücüne sahip.

Şirketin mevcut yatırımcıları arasında KKR, özel sermaye şirketi, Highland Europe ve Battery Ventures bulunuyor.

GetYourGuide, Kasım 2017’de 75 milyon sterlinlik bir finansman turu gerçekleştirmişti.

Başkan Vekili Johannes Reck, “Bizim hedefimiz önümüzdeki yıllarda destinasyondaki seyahat deneyimini önemli ölçüde değiştirmek ve hem yeni hem de mevcut yatırımcılardan sağladığımız finansman, bizden önceki büyük pazar fırsatını yakalama yönündeki ilerlememize yönelik güven oyunu temsil etmektedir” dedi.

GetYourGuide tarafından SoftBank Vision Fund, Temasek ve diğer yatırımcılardan elde edilecek kesin miktar belirsiz olmakla birlikte, kaynaklar bunun 300 milyon doların üzerinde olacağını belirtiyor.

Bu, bir Avrupa teknoloji start-up’ı için bu türden tek bir sermaye enjeksiyonu noktasında en büyüklerinden biri olacak.

Temasek ve GetYourGuide yorum yapmaktan kaçındı.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz