Singapur Havayolları Yeni Dijital Cüzdanı KrisPay’i Tanıttı 0

Singapur Havayolları (SIA) KrisFlyer üyeleri, 24 Temmuz Salı günü başlatılan yeni bir uygulama olan KrisPay’i kullanarak benzin, yiyecek ve diğer hizmetleri ödemek üzere millerini kullanabilecekler.

SIA basın açıklamasında; sadakat programı üyelerinin havayolu ile ortaklık kuran işyerlerinde kısmen veya tamamen satın alımlar yapmak için KrisFlyer millerini KrisPay miline çevirebileceğini belitti.

SIA, KrisPay’in şu anda Esso, Cedele ve Challenger dahil olmak üzere ortaklık kurulan 18 işletmede kabul edildiğini ve platforma giderek daha fazla işletmenin eklenmeye edeceğini de sözlerine ekledi.

SIA; “Üyeler, KrisFlyer millerini uygulamanın anlık hazır fonksiyonunu kullanarak kolayca KrisPay miline çevirebilirler. Aktarıldıktan sonra, KrisPay milinin geçerliliği altı aydır” dedi.

SIA, dijital cüzdan yoluyla yapılan ödemenin, kullanıcılar tarafından KrisPay QR kodunu işletmede taratarak ve KrisPay milleri ile ödemek istedikleri miktarı girerek yapıldığını belirtti.

SIA CEO’su Goh Choon Phong; “KrisFlyer üyelerimizin parmaklarının uçlarında bulunan ve istedikleri zaman millerine dijital olarak ulaşmalarınısağlayan yeni bir yol olan KrisPay‘i tanıtmaktan heyecan duyuyoruz.

“Millerin günlük hayatlarında kullanımını birleştiren, mil bazlı bu dijital cüzdan sayesinde , KrisFlyer üyeleri artık, günlük işlemlerinde anında mil kullanmalarına olanak sağlayan başka bir yönteme sahipler” dedi.

Ödemeleri kabul eden işletmelerin listesi

On beş KrisPay mili, SIA ve Microsoft ile KrisPay’i geliştirmek için çalışan KPMG Digital Village’e göre 0.10 dolara eşdeğerdir.

KrisPay, Apple App Store ve Google Play Store‘dan indirilebilir.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.