Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sunduğu dijital seçeneklere yönelik kapsam genişletme çalışmalarını sürdüren Singapur Havayolları, bu çalışmalara dair yeni bir gelişmenin duyurusunu yaptı. Şirket insunduğu hizmetlere yönelik uçuş öncesi konularla ilgili sorgulamalara bundan böyle bir sohbet robotu aracılığıyla yanıt verilecek.

Kris ismini taşıyan beta aşamasındaki bu robot, “sürekli öğrenme modu”nda olacak ve becerileri zaman içerisinde gelişecek.

Singapur Havayolları’nın Facebook sayfasını ziyaret eden ve Facebook Messenger uygulamasını kullanan yolcular, Kris ile özel olarak yazışabilecek ve çeşitli konularda destek alabilecek.

Robot, halihazırda bagaj ve check-in işlemleri, çevrimiçi rezervasyon ve yanı sıra bebek veya çocukla seyahat konularında, İngilizce olarak yapılan sorgulamalara yanıt vermek için eğitilmiş bulunuyor.

Beta aşamasındaki robot, geçmiş verilere dayanarak, müşterilerin Singapur Havayolları’nın web sitesinde en sıkça arama yaptıkları sorgulamalara yanıt vermek üzere de programlandı.

Kris’in verdiği yanıtlar, müşterilerden alınan gerçek soruların çeşitlemeleri kullanılarak, yapay zeka yardımıyla, tekrarlama döngülerinden geçirilerek ince ayara tâbi tutuluyor ve böylece, müşterilerin ihtiyaçlarını hızlı ve verimli bir şekilde karşılayabilecek sohbet formatında yanıtlar verebilmesi için robotun eğitilmesi amaçlanıyor.

Singapur Havayolları, bir süredir dijital becerilerini devamlı olarak geliştiriyor ve Kris’in geliştirme çalışmaları, şirketin bünyesindeki bir takım tarafından yönetildi.

Singapur Havayolları’nın müşteri hizmetleri ve operasyonlarından sorumlu, kıdemli başkan yardımcısı Marvin Tan, Kris ile ilgili bazı bilgiler paylaştı: “Singapur Havayolları, müşterilerimize, bizlerle günün ve gecenin her saatinde etkileşime geçme biçimleri bakımından daha çok seçenek ve daha büyük bir kolaylık sunma taahhüdüne bağlıdır. Kris, bizler müşterilerimizin bizlere en sık olarak ne için ulaştığına dayanan bilgi kütüphanesini daha da geliştirdikçe, sürekli bir gelişim süreci içerisinde olacak. Müşteri tercihleri değişiyor ve bizler, Kris ile, hizmet platformlarımızı geleneksel iletişim merkezlerinin ve e-posta kanallarının ötesine doğru genişleterek geri bildirimleri dikkate alıyoruz.”

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz