Siena Turizm, Yeni Sitesi Birucak.com’u Yayına Aldı. 0

Son yıllarda hızla artan online uçak bileti satan şirketlerinin ilgisini çekmesi sonucu 1999 yılında sektöre dahil olan Siena Turizm ‘de bu alandaki yeni oyuncusunu yayına aldı, Birucak.com

İstatistiki verilere göre son 15 yılda Türk sivil havacılığının 2002 yılında 65 bin olan çalışan sayısının 2017 başı itibarıyla 197 bin kişiye, 2,2 milyar dolar olan cirosunun da 30,4 milyar dolara yükselmiştir. Bu durum Ülkemiz açısından  istihdam ve ciro artış rakamlarının son derece memnun edici hal alması demektir.Sivil havacılık sektöründe istihdamın 2012 yıl sonu itibarıyla 2003 yılına göre 3, cironun ise 10 katına çıktığı gözlenilmiştir. Hal böyle olunca da bu sektörden pay almak isteyen acenta sayısı da hızla artmaktadır.

Siena Turizm‘in kurucusu İbrahim Özdemir; “Sektörün en genç oyuncularından biri olmamıza karşın, en büyük oyuncularından biri olmak için İstanbul Beyoğlu’ndaki ofisimizde yaklaşık 20 kişilik bir ekiple hizmet vermeye başladık ve kısa bir süre içerisinde aylık 500 bin trafik ve 100 bin biletlemeye ulaşmak istiyoruz.” dedi.

Site hakkında biraz bilgi vermek gerekirse, sistem üzerinden birkaç adımda yurt içi veya yurt dışı uçuş arayıp kolayca bilet alabiliyorsunuz.

THY, Pegasus, Anadolu Jet, Atlas Global, Sunexpress ve Bora Jet dahil toplamda 1.300 Hava yolu şirketinin fiyatlarını anlık olarak karşılaştırıp listeler. Oldukça gelişmiş filtreleme ve sıralama özelliği sayesinde aradığınız uçuşları tek tıkla bulabilirsiniz.

Sitede online uçak bileti satın almanın yanı sıra destek hattını arayan kullanıcılar tüm sorularına yanıt bulabilecekleri gibi uçak biletlerini de rahatlıkla alabilmekteler. Çağrı merkezi üzerinden 7/24 şekilde hizmet verilmekte.

Online uçak bileti satın alırken de satış sırasında kullanıcıların güvenilir şekilde alışveriş yapabilmeleri için 3D Secure güvencesi bulunuyor. Bu sayede ödeme işlemi sırasında telefonunuza gelecek kod ile onaylama sonrası uçak biletinizi alabiliyorsunuz.

Hali hazırda Türkiye e-ticaret pazarında uçak bileti satışlarının en çok ciro yapan dikeylerden biri olduğunu biliyoruz ve önümüzdeki dönemde giderek artacağını söyleyebiliriz. Birucak.com ‘un sektörde ne kadar yer edineceğini hep birlikte göreceğiz.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.