Seyahatinizi Ucuz Uçak Biletine Göre Planlayın

Yurtdışı seyahatlerimizde bütçemizin uzak rotalarda yarısını , Avrupa rotalarında ise yaklaşık %30’unu uçak bileti oluşturmakta. Ulaşım maliyetini minimuma indirebildiğimizde konaklama ve diğer  kişisel harcamaların aslında çok fazla bir yer oluşturmadığını görmekteyiz. Bunun için Uzakrota.com ekibi olarak son zamanlarda en fazla tercih ettiğimiz seçenek hepimizin bildiği seyahat arama motoru Skyscanner‘ın “Her Yer” seçeneği.

Diyelim ki, Skyscanner.com.tr‘yi açtınız ve basit bir seyahat araması yapmak için İstanbul’dan “Her yer” seçeneğine  tıkladınız. Ya da nereye gideceğinize karar verdiniz ama zamanlama konusunda birkaç seçeneği değerlendirmek istiyorsunuz. Aklınızda olan birkaç farklı günü seçip, en ucuz olanını satın almayı planlıyorsunuz. Belki de nereye gideceğinize henüz karar vermediniz ve bu zor seçimde yardıma ihtiyacınız var. Eşinizle ya da kız arkadaşınızla küçük bir hafta sonu kaçamağı ya da Avrupa’da küçük bir kültür turu mu isterdiniz, peki Bodrum veya Antalya’da kısa bir deniz tatiline ne dersiniz, hepsini boşverin canınız belkide alışılmışın dışında bir yer istiyor, “Her yer” arama seçeneğimiz tam da burada devreye giriyor. Nasıl kullanacağınızı bilmiyor musunuz? Çok basit!

·         Kalkış yerinizi girin, varış yeri olarak ise her yer yazın. Listenin sonunda Skyscanner’ın eşsiz “Her yer” seçeneğinin belirdiğini göreceksiniz. Tıklayın.

·         Tarih olarak gideceğiniz tarihi henüz belirlemediyseniz, bugün, yarın, gelecek hafta, tüm ay veya tüm yıl seçeneklerinden birini seçin.

·         “Ara” seçeneğini tıklayın.

·         Skyscanner birkaç saniye içinde milyonlarca uçuşu karşılaştırıp, en uygun fiyatlı seçenekten başlayarak listenizi ekrana getirecektir.

Muhteşem değil mi? Küçük bir öneri daha verelim, “Fiyat Alarmı”. Her Yer seçeneği ile birlikte tartışmasız en favori ikilimiz. Aradığınız spesifik uçuş için daha uygun bir fiyat mı bekliyordunuz, “Fiyatlardan haberdar olun” başlığına tıklayarak bu alarmı kurabilirsiniz. Alarm size değişen fiyat bilgilerini e-mail ile göndererek uyarı verecektir.

İşte seyahat planlamak bu kadar kolay…

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!