Seyahate çıkmadan indirebileceğiniz iPhone uygulamaları!

The Weather Channel

Ücretsiz bir uygulama olan The Weather Channel, iPhone ekranınıza bulunduğunuz yerin tahmini hava durumunu, tam ekran harita ile şiddetli hava uyarılarını gösteriyor. Takip eden 10 gün içinde hava durumunun ister bulunduğunuz ister gideceğiniz lokasyonda nasıl olabileceğini gösteriyor, Facebook duvarınızda hava durum mesajı da yayınlıyor.

GasBuddy

Özellikle hiç bilmediğiniz yabancı bir ülkede kiralık ya da kendi aracınızla uzun bir karayolu seyahati yapmak zorunda kaldıysanız iPhone için indireceğiniz bu uygulama ile en yakın benzin istasyonunu bir tık ile bulabilir, hatta birkaç istasyon arasında en düşük benzin fiyatına sahip olanı da görebilirsiniz.

Find My iPhone

Seyahatlerde cep telefonunuzu kaybetmeniz cüzdanınızı kaybetmenizden daha bile üzücü olabiliyor. Cüzdanınızı eğer bir polis merkezinde  değilse bir daha bulmanız çok düşük bir ihtimal fakat bu uygulama ile kaybolan iPhone’unuzu elinizle koymuş gibi bulabilirsiniz. Diğer bir iPhone vasıtasıyla kaybolan iPhone harita üzerinde bulunuyor ve bir başkasının içindeki özel bilgilere erişmesi uzaktan engelleniyor. Oldukça etkileyici, öyle değil mi?

Fandango

Hiç bilmediğiniz bir yere yaptığınız seyahat sırasında vakit geçirmek için şehirde bir tur atarken canınız bir filme gitmek isterse hemen iPhone’unuzdaki bu uygulamayı çalıştırın. En yakındaki sinema salonunu ve hangi filmlerin vizyonda olduğunu detaylı bilgilerle öğrenebilir, dilerseniz fragmanlarını izleyebilirsiniz.

DropBox

Seyahat esnasında evinizdeki kişisel bilgisayarınıza erişmek isterseniz DropBox iPhone uygulaması son derece faydalı. Evinizdeki bilgisayar ile bağlantı kurarak acil ihtiyacınız olan dosyaları almanızı sağlayan uygulama dosyalar üzerinde değişiklik yapınca üzerine kaydediyor ve seyahatiniz esnasında elde ettiğiniz yeni dosyaları da bu klasöre taşıyabiliyor. Seyahate çıkmadan önce ev bilgisayarınızın DropBox klasörünü önemli belgelerle doldurmayı ve paylaşıma açmış olmayı unutmayın.

Google Translate

Yabancı ülkelere yaptığınız seyahatte her ne kadar bir ya da birden fazla yabancı dil bilseniz de iletişim kurmak zorunda kalacağınız ama birbirinizi anlayamayacağınız biriyle karşılaşma olasılığınız var. Bu durumda devreye Google Translate giriyor. Telefonun ahizesine konuşuyorsunuz ve uygulama istediğiniz dile çevirip karşı tarafa söylüyor. Ne kadar başarılı çevirebildiğini söyleyemeyiz tabii ama en azından birçok zor durumdan sizi kurtaracaktır

Packing Pro

Çanta kontrol listesi sayesinde son dakika pişmanlıklarınıza bir son verebilirsiniz. Çantanıza ne alacağınıza emin değilseniz, tatilinizin türünü belirtin ve uygulama size birkaç öneri sunsun.

TripAdvisor

Gerçek tatilciler, oda veya bir masa bile rezerve etmeden, TripAdvisor’a bakılması gerektiğini bilir. iPad’inizle bu uygulama sayesinde hem gideceğiniz yer ile ilgili hem de uygulamanın kendi belirlediği top listelere ulaşabilirsiniz.

HG2

Şehirde bir kaçamak yapmak isteyenlerin Hedonist’s Guide’dan başka bir yere bakmalarına gerek yok. Gideceğiniz yerin en iyi barları, otelleri ve hareketli noktaları hakkında ayrıntılı bilgilerle dolu uygulama işinize yarayabilir. Şu an 41 şehir var ama her geçen gün şehir sayısı artmaktadır.

TourWrist

Sosyal medyada paylaşmayı sevenler için, TourWrist 360 derecelik panaromik tatil fotoğrafları oluşturmanızı sağlar. İstediğiniz resmi ayarlayabilir başkalarının yüklediği resimleri de görebilirsiniz.

Skyscanner

Son olarak, dünyanın en güçlü ve esnek uçak araştırma uygulaması Skyscanner’ı öneriyoruz. Uygulamanın özellikleri neden ücretsiz sorusunu sordulabilir. En ucuz uçuşları arayıp satın alabileceğiniz uygulamada yapacağınız şey yer küreyi çevirip hangi ülkelerin ucuz olduğunu görmek.

 

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!