Seyahat Teknoloji Girişimcileri, Blockchain Sistemini Kullanmaya Başlıyor 0

Seyahat Teknoloji Girişimcileri, Havayolu Dışındaki Hizmetler İçin Blockchain Sistemini Kullanmaya Başlıyor

Travel Ledger, yeni bir Blockchain tabanlı seyahat faturalandırma ve ödeme platformu. Travel Ledger, havayolu olmayan seyahat hizmetlerinin satın alınmasını otomatikleştirmek, mevcut fatura, anlaşma ve ödeme süreçlerinin yerini daha hızlı ve kolay bir sistemle değiştirmek için tasarlanmıştır.

Proje, Londra merkezli Intuitive and Australia’s Tourism Technology ile birlikte Dolphin Dynamics kurucusu Roberto Da Re’nin bir girişimidir.

Seyahat endüstrisine aşina olanlar için, Travel Ledger‘ı IATA‘nın BSP ile karşılaştırılabilirsiniz. Travel Ledger sadece havayolu olmayan seyahat hizmetleri içindir.

Travel Ledger, seyahat acenteleri, tur operatörleri, oteller, araç kiralama firmaları ve benzeri seyahat şirketlerinin tek bir paylaşım merkezli veri havuzuna erişebilecekleri ve bunları kullanarak tüm bağlı aracıları ve tedarikçileriyle işlemlerini izleyebilecekleri bir platform sağlamak adına kurulmuş bir oluşumdur. Travel Ledger, alıcılar ve seyahat ürünleri satıcıları arasındaki tüm fatura kayıtlarının, paylaşılan, merkezi olmayan ve kimlik doğrulamalı bilgilerin kaydedilmesini ve tüm taraflar için “tek bir gerçek kaynak” oluşturmasını sağlayacaktır.

Travel Ledger Nasıl Çalışır?

Travel Ledger, Ethereum Blockchain akıllı sözleşme teknolojisinde geliştirilen ve seyahat uzmanları için özel olarak düzenlenmiş bir platformdur. Travel Ledger platformu işlemleri şeffaf bir şekilde kaydetmek ve mevcut rezervasyon ve back ofis sistemleri arasındaki bilgi akışı yönetmek için akıllı sözleşmeler kullanacaktır.

Uygulama, entegre edilmesi kolay bir aplikasyon ile tüm seyahat teknolojisi şirketleri tarafından kullanılabilecek ve entegre olabilmek için mevcut iş süreçlerinin değiştirilmesine gerek kalmadan otomatik ve güvenli bir şekilde yüklenilebilecektir.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe