Seyahat Girişimlerinde Bu Hafta: Dayuse, Holidu ve Daha Fazlası 0

Her hafta seyahat girişimlerinin finansman haberlerini derliyoruz. Bu hafta seyahat girişimlerine yapılan yatırım miktarı 24.8 milyon dolar.

Bu haftada en çok finansman çeken 4 girişimi çoktan aza derledik.

Yeni girişim sermayesi yatırım ortaklıklarından 16.3 milyon dolar ve halihazırdaki yatırımcı Partech Ventures’i Paris’e getiren Fransa menşeili startup Dayuse 16.3 milyon dolar finansman sağladı.

Dayuse otel odalarını gün içinde birkaç saatliğine kiralamayı mümkün kılan ve iddialarına göre konaklamayı gecelik fiyattan %75 daha ucuza getiren bir rezervasyon sitesi. 2010’da kurulan siteyi Birleşik Krallık, Fransa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanmak mümkün.

Holidu adlı Alman startup, Münih’e EQT Ventures, Chris Hitchen, Senovo ve Venture Stars adlı yatırım kuruluşlarından 5.4 milyon dolarlık yatırım çekerek toplamda 6.3 milyon dolarlık finansman desteğine kavuşmuş oldu.

Dünyanın 35 binden fazla şehrinden 3 milyona yakın seyahat kiralamasına uygun eşyasını içinde barındıran bir meta arama motoru olan Holidu, Booking.com, TripAdvisor ve FlipKey gibi sitelerdeki kiralıkları karşılaştırma yapmanıza olanak sağlıyor.

Travelcircus, Howzat Partners, IBB Beteiligungsgesellschaft, MairDumont ve Tengelmann Ventures adlı kuruluşlardan 2.1 milyon dolar büyüklüğünde finansman desteği alan Almanya merkezli bir startup.

Travelcircus, otel, tur ve seyahat paketleri rezerve edebileceğiniz bir site. Kurulduğundan beri 60 bin yolcuya seyahat paketi satan site sadece 20 çalışana sahip.

Hindistan merkezli SavvyMob ise Aarin Capital, LetsVenture and Mohandas Pai’dan 1 milyon dolar yatırım almayı başardı.

2014’te kurulan SavvyMob, Son dakika yolcuları için Hindistan’daki 100 şehirden 5 bin otelde rezerve edilmemiş odaları ucuza getiren bir mobil uygulama.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.