Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Seyahat etmek, özellikle de uzun mesafeli seyahatler, vücutta bir takım olumsuzuklara sebep olabilir. Farklı zaman dilimleri arasında geçiş yapmak ve jet lag ile mücadele etmek özellikle yapılmaması gereken pişmanlık sebebi zevkler ile birlikte zorlaşır ve kendinize iyi bakmak üzere yaptığınız egzersiz ve diyetten de vazgeçebilirsiniz.

Doktorlarınızla kolayca bağlantı kurmanıza, tıbbi geçmişinize dayalı kişisel tıbbi ipuçları almanıza ve dünyanın her yerinden tüm tıbbi kayıtlarınıza saniyeler içinde güvenli bir şekilde erişmenize ve paylaşmanıza olanak tanıyan bir uygulama olan Docandu, seyahat ederken sağlıklı kalmanın beş yolunu paylaşıyor.

Kayıt tutun – herhangi bir ilaç alıyorsanız, bunun bir kaydını yanınızda tutmak, etrafınızdakilerin ve acil sağlık ekiplerinin gerektiğinde size en iyi nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmesine yardımcı olacaktır.

Kaliteli uyku – bir uçakta veya başka bir ulaşım aracında seyahat ederken uzun süreli uyumak her zaman en kolay şey değildir; ancak bir göz bandı vücudunuzun daha hızlı toparlanmasına yardımcı olur, özellikle de farklı zaman dilimlerine geçişte. Gerekirse göz maskeleri, kulak tıkaçları veya hafif bir uyku ilacı gibi yöntemler kullanın.

Alkol kullanmaktan kaçının – birkaç içki cazip geleceğinden çok fazla tüketmekten kaçının ve mümkünse hiç içmeyin. Alkol, uçak yolculuğunda daha belirgin etkilerle susuzluğa yol açar. Seyahat sırasında su en iyisidir.

Cildinize bakım yapın – tazelenmiş ve sağlıklı hissettiren ciltler için nemlendiriciden cimrilik etmeyin. Makyaj yapıyorsanız, uçuştan önce çıkarmayı düşünün. Nemlendiriciyi uçuş boyunca sık sık uygulamak cildinizin yumuşak hissetmesini ve inişte daha az yorgun görünmesini sağlar.

Hareket etmek – belki de takip edilmesi gereken en önemli tavsiye, uzun yolculuklar sırasında hareket etmektir. Arabadaysanız, ara verin ve bacaklarınızı gerin. Uçuyorsanız, ayak bileklerini ve bacaklarınızı daireler şeklinde hareket ettirdiğinizden ve saatte en az bir kez kabinde dolaştığınızdan emin olun. Derin Ven Trombozu gibi durumların önlenmesi için bu çok önemlidir. Ek bir koruma olarak uçuş çorapları giyin.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz