Seyahat Blogunuz Polarsteps Sayesinde Otomatikleşiyor 0

Seyahat, eğlenceli ve cezbedici ama hepimizin bildiği gibi çantanızı hazırlayıp alıp başınızı Amazonlara gitmeniz geride kalanları kıskançlık krizine sokmaya birebir! Polarsteps seyahat blogu uygulamasını geliştirerek bu kıskançlıkları azaltmayı amaçlıyor!

polarsteps-map-with-phones

Siz seyahat ettikçe blogunuz şekilleniyor!

Amsterdam`da kurulan şirket 500 bin Euroluk Silver Point Ventures ve TMG desteğini de arkasına alarak ilerlemeye devam ediyor. Bu ödenek ile uygulamayanın Android`e üyarlanması ve İOS`taki uygulamanın geliştirilmesi amaçlanıyor.

polar-steps-iphone-and-macbook

Konsept basit: Sadece seyahat edeceğiniz zamanları uygulamaya girmeniz gerekiyor ve daha sonrası uygulama tarafından otomatik olarak gerçekleştiriliyor. Lokasyonunuzu zaman zaman kontrol ederek o bölgelerle ilgili bilgileri otomatik olarak sayfanızda paylaşan blogunuz sayesinde tüm sevdikleriniz sizi seyahatiniz süresince takip edebiliyor. Siz fotoğraf ve lokasyon ekledikçe, seyahat blogunuz kendini güncelliyor. Uygulama kullanıma geçmeden önce prototipi Amsterdam`dan Cape Town`a olan bir motor gezisinde test edildi. Ortaya çıkan blog ise etkileyiciydi!

polarsteps-travel-log-screenshot

Polarsteps seyahat için optimize edilmiş durumda. Bu da demek oluyor ki her an data dolaşımına veya telefon hattı şebekesine ihtiyacınız yok. Uygulama GPS üzerinden işlem yapıyor ve siz internete bağlandığınız anda kendisini otomatik olarak güncelliyor.

Uygulama şu anda herkesin kullanımına açık diyen şirket kurucularından Koen Droste, uygulamanın henüz beta sürümünde olmasını geliştirmelerin devam etmesine bağlıyor.

Polarsteps`in kullanıma açılması büyük bir başarı olsa da fikir ne yazık ki orjinal değil. Daha önceden de pek çok şirket bu tarz uygulamaları kullanıma açtı.

Örneğin, Polarsteps ve Esplorio`nun pek çok ortak noktası mevcut.

Polarstep`in kurulması fikri, kuruculardan olan Niek Bokkers`in 2013`teki yat gezisi ile ortaya çıktı. Lokasyonunu ve güvende olduğunu sevdiklerine güncel olarak bildirebilmeyi isteyen Niek kendisini otomatik olarak güncelleyen bu uygulamayı geliştirdi. Ailesinden gelen pozitif geribildirimler sayesinde Niek uygulamanın İOS versiyonunu hayata geçirdi.

Lokasyon ve resim bildirimleri dışında Polarsteps daha pek çok datayı hafızasında barındırabiliyor. Örneğin: seyahat edilen ülkeler ve toplam seyahat uzaklıkları gibi.

Droste uygulamanın Android versiyonunu bu yaz kullanıma sunacaklarını belirtirlerken İOS severler Polarsteps`i telefonlarına Apple uygulama mağazasından ücretsiz olarak indirebilirler.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.