Seyahat Blogu Yazmanın Yeni Şekli

Yurtdışı seyahat, gezi ve projelerindeki anılarını, maceralarını anlatmak isteyenlere çok güzel bir haberimiz var.

geziyorsan-logo-buyuk

Erasmus projesinde tanışan iki seyahat meraklısı arkadaşın kendileri gibi seyahat bloğu yazmak isteyenlerle bir araya gelerek birbirlerini desteklemek için kurdukları geziyorsan sitesinde, isteyen herkes hiçbir teknik bilgiye sahip olmadan kendi gezi bloğu sayfalarına sahip olabiliyorlar.

Sistem basit bir üyelikle çalışırken, üye olan kişi kendi blog sayfasına sahip olarak sitenin yazarlar kadrosuna katılıyor. Yazıları hem kendi blog sayfasında yayınlanıyor hem de sitenin ana sayfasında, ilgili kategorilerde ve sosyal medya sayfalarında paylaşılıyor.

Sistemin çalışma biçimi ve yazarların yardımlaşması ile oluşan gücü çok basit bir mantığa dayanıyor. Sistemdeki yazarlar kendi bloglarına yazdıkları yazılarla aynı zamanda birbirlerinin bloğunu da beslemiş oluyorlar. Yazdığı yazıları ve bloglarını sosyal medya hesaplarında kendi çevreleriyle paylaşan yazarlar böylece hem kendi blog sayfalarının hemde diğer blog yazarlarının sayfalarının tanıtımını yapmış oluyor. Bu sayede site güncelliğini hem okuyucu hem de Google gözünde hiçbir zaman kaybetmiyor ve basit bir paylaşım sistemiyle tüm bloglar çok daha büyük kitlelere erişebiliyorlar.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Seyahatlerimiz sırasında, özellikle de kaldığımız hostellerde en çok yaptığımız şeyi yaparak tüm sorunlarımızı aşabileceğimizi düşünüyoruz, birbirimize destek olarak.

Sistem çok basit bir üyelik ile işliyor, üye olan herkes yazılarını kendi blog sayfasında yayınlayabiliyor. Yayınlanan yazılar aynı zamanda sitenin anasayfasında ve ilgili kategorilerde ön plana çıkarılıyor. Böylelikle blog yazarları birbirlerini destekleyerek hem okuyucuları hemde Google gözünde güncelliğini hiç bir zaman kaybetmiyor.

Zaten kendi blogunu ve yazılarını sosyal medya’da paylaşan blog yazarları sayesinde herkes hem kendi blogunun hemde diğer blogların tanıtımını yapmış oluyor. Bu sayede tüm blog yazarları normalde büyük paralar harcayarak ulaşabilecekleri okuyuculara, yine birbirlerini destekleyerek kolayca ulaşabiliyorlar. Üstelik yapmaları gereken tek şey kendi yazılarını sosyal medyada çevreleriyle paylaşmanın keyfini çıkartmak.

Sizde kendi seyahat blogunuzu yazarak aramıza katılmak için hemen kayıt olabilirsiniz.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!