Sevgililer Günü’nde Roma Tatili 0

Sevgililer Günü’ne en yakışacak şehir, aşkın şehri Roma! Yine bir Sevgililer Günü geldi ve bu yıl da ne yapacağınızı bilemiyorsunuz, hep aynı şeyleri yapmaktan sıkılıyorsunuz. Şimdi cesaretinizi toplayın, aşkınızın hakkını vermek için Roma’ya kendinizi hazırlayın!

www.colourbox.com
Colourbox.com’dan alınmıştır

 

Sevgilinizle İtalya’nın başkenti ve dünyanın en önemli şehirlerinden birinde mükemmel anılar yaşamak ve yeni hatıralar edinmek istiyorsanız, Roma’yı anlatmak benden, oraya gitmek sizden! İnanın, bu Sevgililer Günü’nü siz ve sevgiliniz asla unutamayacaksınız! Roma’yı kağıt üzerinde birlikte kısaca turlayalım… Kültür gezilerine düşkün sevgililer için en iyi tatil! Dünyanın en eski ve en büyük şehirleri arasında başı çeken Roma, İtalya’nın başkentidir. Tarihten bu yana tam bir tarih, kültür ve düşünce merkezidir. Palatino, Aventino, Campidoglio , Quirinale, Viminale, Esquilino ve Celio adlarına sahip 7 tepe üzerine kurulu bu şehir İtalya’nın en kalabalık şehridir ve Avrupa’nın en geniş alana yayılmış başkentlerinden birisidir. Kaldığınız süre boyunca Pantheon ve Colosseum’un müthiş mimarisine bayılacak, Raffaello ve Michelangelo’nun efsanevi eserlerine hayran kalacaksınız. Barok kiliseleriyle, tarihi yapılarıyla, anıtlarıyla ve Vatikan’ıyla şehir adeta yaşayan bir müze durumundadır. Özellikle kültürel gezilere düşkün olan çiftler, herhalde Roma’dan daha iyi bir şehir bulamazlar!

Sevgililer Günü’nde aşkın yolu Roma’ya çıkar! “Bu kadar kültür bizi doyurur, hani romantizm ve aşk?” diyorsanız cevabım geliyor. Roma’da müzeler öğleden sonra kapalı olduğu için bu saatlerden kendinizi ara sokaklara, harika kafelere ve meydanlara atabilirsiniz. Bol bol fotoğraf çektirip sokak müzisyenleriyle eğlenebilir, başka hiçbir yerde tatmanız mümkün olmayacak pizzalar ve makarnalar yiyebilirsiniz! Ayrıca meşhur Roma dondurmasını da unutmayın, tatlı yiyin ki sevgilinizle hep tatlı konuşun! Dört mevsim tüm insanları çekiciliğiyle etkileyen Roma; sokak festivalleri ve her müzik zevkine uygun mekânlarıyla özellikle âşıklara geceleri de keyif veriyor. Yeterince etkilenmediniz mi? Alışveriş tutkunu sevgililere öneriler! İtalya’nın dünya moda başkenti olduğunu söylemeye hiç gerek yok. Ülkenin ve elbette başkent Roma’nın alışveriş cenneti Via Condetti’de dünyaca ünlü markalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Mutfak ürünlerine meraklı bir sevgiliniz varsa C.u.c.i.n.a’yı gezebilir, dünyanın en nadir bulunan tekstil ürünlerini görmek içinse Society Limonta’ya gidebilirsiniz. Sevgililer günü hediyesi erkek için ne alınabilir diye düşünmenize gerek kalmıyor Roma sokaklarında, karşınıza çıkan yüzlerce mağaza bu sorunuzun çözümü durumunda.

Gitmeden önce yapılması gerekenler! Elbette pasaport, vize ya da tur hizmetlerinden bahsetmeyeceğim burada. Gitmeden önce bol bol Roma filmleri izlemenizi ve İtalyan müzikleri dinlemenizi önereceğim. Çünkü bunu yaparsanız heyecanınız kat kat yükselecek, daha çok meraklanacak ve sevgilinizle harika bir Sevgililer Günü geçirmek için tamamen Roma’ya odaklanacaksınız! Roma sizi bekliyor. Artık şimdiye kadar yaptığınız 14 Şubat Sevgililer Günü aktivitelerinizi bir kenara bırakın. Dışarıda şık bir yemeyi, evde film izlemeyi unutun. Kendinizi küçük planlara ve programlara

Sıkıştırmayın. Hazırlığınızı yapın ve bu Sevgililer Günü’nde İtalya’nın başkenti Roma’ya gidin! İnanın ne siz ne de sevgiliniz bu Sevgililer Günü tatilini asla unutamayacaksınız!

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe