Setur, Uçak Bileti Satış Sitesi SeturTicket’ı Yayına Aldı.

Yurt içinde 41 adet yetkili acentesi, 250’ye yakın sanal acentesi, yurt dışında 90 iş ortağı ile seyahat sektörünün lider oyuncuları arasında yer alan Koç Grubu şirketlerinden Setur, uçak bileti satış sitesi Setur Ticket‘ı yayına aldı. 

Setur Turizm Genel Müdür Yardımcısı Murat Tomruk “Setur olarak son 3 yıldır dijital dönüşüm yatırımlarına ağırlık vermiş durumdayız. Turizm, şeffaf ve karşılaştırabilir bilgilere kolay ve hızlı erişimin sağlandığı bir sektör, bu sektörün kazananı da daima müşteri oluyor. Bugün seyahate gidecek kişilerin %80’i fiyat araştırmasını internette yapıyor. Bu araştırmaların çok büyük bir kısmı mobilde başlıyor. Seyahat planlarının online’a dönüşüm oranı Avrupa’da %34 civarında iken Türkiye’de bu oran %20-25’lerde. Bu gelişmelere ilk aşamada ayak uydurmamız, sonra da önüne geçmemiz gerekiyordu. Önemli yatırım kararları aldık ve tüm markalarımızın dijital yüzlerini yeniden tasarladık. Müşteri yolculuğunun her adımını titizlikle inceliyor beklentilere ve trendlere en uygun çözümleri sunuyoruz.”  dedi.

Setur olarak yaklaşık 400 bin uçak bileti ile bilet satışında da başarılı bir yıl geçirdiklerini ve 2017 yılında bireysel bilete ağırlık vererek bu rakamı daha da arttırmayı hedeflediklerini belirten Tomruk, “Bilet satışı ile; müşterilerimize havayolu alternatifleri ve en uygun uçuş bağlantılarını araştırarak en doğru çözümleri sunuyoruz. Tüm bu hizmetleri daha da geliştirmek ve en ayrıcalıklı hizmeti sunabilmek için yeni bir marka olan SeturTicket’ı oluşturduk.” diye konuştu.

SeturTicket’ın biletleme konusundaki güçlü rakipleri arasından sıyrılarak uzun süreçli olmasını umuyoruz.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!