Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Seyahat teknolojisi şirketi olan Yeni Zelanda Borsasına Kayıtlı Serko, mobil ve masaüstü için Serko Travel’ın lansmanını gerçekleştirdi.

Uygulama, Avustralyalı ve Yeni Zelandalı işletmelerin yılda 80 milyondan fazla saatini alan iş seyahati rezervasyonlarının düzenlenmesine yardımcı olacak. Uygulamaya; Helloworld, Flight Centre, Corporate Traveller, Expedia ve Booking.com gibi şirketler de dahil, satış ise uygulamanın geliştirilmesinde de katkısı olan Serko’nun ortağı Xero ile birlikte yapılıyor.

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler (KOBi’ler) tipik olarak rezervasyonlarını bir acenta ya da seyahat websitesi aracılığıyla gerçekleştiriyorlar. Uygulama, öncelikle yerel ve uluslararası seyahatler için çalışan 150 çalışanı ile birlikte şirketlere hitap edecek.

Serko Başkanı Darrin; “teknoloji geçmişte yalnızca büyük şirketler için mevcuttu. Teknolojimiz sayesinde daha küçük işletmeler de daha büyük işletmelerle aynı seviyeye, seyahat anlaşmalarına ve müşteri hizmetlerine erişecekler” dedi.

Uygulamanın iddiasına göre şu anda hali hazırda 1500 KOBİ uygulamada yer alıyor. TNS tarafından yapılan araştırmaya göre ise aşağı yukarı KOBİ’lerin %46’sı iş için düzenli olarak seyahat ve rezervasyon gerçekleştiriyor, ortalama olarak %30’u ise yılda bir defa seyahat gerçekleştiriyor.

Bireysel olarak bir çalışanın rezervasyon ve seyahat planlaması için harcadığı zaman 6 saate kadar çıkabiliyor ve iş seyahatlerinin %40’ı için en az bir kere planlarda değişiklik olabiliyor. KOBİ’lerin yaklaşık olarak %33’ü bir seyahat acentası aracılığıyla rezervasyon gerçekleştirirken %66’sı ise seyahat websitelerini kullanıyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz