Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Selfie Çubuğu; Gezi Fotoğrafçılığına Yeni Bir Bakış Açısı

Görsele doymuş dünyamızı her saniye canlı olarak  fotoğraf paylaşımı ile domine eden Instagram ve SnapChat ile birlikte akıllı telefonlar ve selfie çubukları günümüz gezginlerinin ihtiyaç duyduğu en önemli unsurlardan.

Seyahat firmaları ve markaları daha etkileşimli, deneyim içeren fotoğrafları hedefliyor. Bu sebepten Flytographer ve El Camino firmaları profesyonel fotoğrafçıları , müşterilerini tur esnasında bilgilendirmeleri için işe almaya başladı. Bu da tabi manasız selfielerin, kötü açılı fotoğrafların azalması demek.

“ Buradaki amacımız tecrübeleri hayata geçirmek ve insanlara dergilerde gördükleri kareleri yakalamaları için fırsat vermek. ” diyor El Camino Travel kurucusu Katalina Majorga.

Görsel: @Flytographer
Görsel: @Flytographer

Tabi bu çok yeni bir trend, iki firmada bu sebepten duruma farklı bakış açılarıyla yaklaşıyor. Flytographer, 2013 Mart’ta açıldığından bu yana seyahattekileri dünyanın 160 ülkesinde yerel fotoğrafçılarla buluşturuyor. El Camino ise turlarına profesyonel fotoğrafçıları dahil etmekte.

Flytographer’ın cirosunun %40’ı balayı ve evlilik tekliflerine dayalı tabi bu arada. Kalanı ise aile ve çift seyahatlerini oluştururken bekarlığa veda partileri de hızla artmakta.

Buradaki asıl talebin katılımcıların kendi hikayelerini oluşturmak ve bunları ölümsüzleştirmek olduğunu belirten firma yetkilileri ise yakın gelecekte yeni trendlerin oluşacağını ekliyorlar.

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir