Şehir ve Restoran Rehberi Time Out, Etkinlik Platformu YPlan’ı Satın Alıyor 0

Halka arzından yalnızca 3 ay sonra, Time Out Grup ilk satın alım işlemini gerçekleştirdi.

Şehir ve restoran rehberleri konusunda uzmanlaşmış olan şirket, bir etkinlik platformu olan YPlan’ı bir ön bedel ödeyerek 1.6 milyon Pound’a satın alıyor.

Time Out Grup’tan yapılan açıklamaya göre; bu alım, Haziran ayında belirlenen teknoloji ve ürün yatırımı stratejileriyle uyumlu.

Sadece 2 yıl önce YPlan, 24 milyon Dolar’lık B serisi yatırım almıştı, toplamda ise yatırımını 38 milyon Dolar’a yükseltmişti. Bu süreçte etkinlik organizatörlerinin reklamlarına ve listelerinin yönetimine izin vererek genişleyeceğini de duyurmuştu.

fb_logo

YPlan’ın 2015 yılında vergi öncesi zararı (ilk mali yıl için) 6.2 milyon Pound oldu, bu da yapmış olduğu teknoloji yatırımlarına bağlandı.

Time Out yapmış olduğu bir açıklamada; “ YPlan’ın gelişmiş bir e-ticaret platformu sağlayacağını, bunun da e-ticaret alanında geniş ölçekte ve hızlı bir şekilde var olmasını sağlayacağını” söyledi.

YPlan’ın Time Out’a katılması, yetenekli bir teknoloji takımını da şirkete getirdi, ayrıca Time Out’un tüketiciler ve işletme arasındaki işlemlerin yönetilmesinde kullanıcı deneyiminin geliştirmesine imkan sağlayacak.

Anlaşma koşullarına göre; Time Out nakit ödemesi yapmayacak, hisse senediyle ödeme yapacak, anlaşmanın tamamlanmasından sonra, 12 ay boyunca değeri 0.8 milyon pound olan hisselerle bir ödeme daha yapılacak.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.