Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD Savunma Bakanlığı (DoD), 9.3 milyon dolarlık bir sözleşmede SAP Concur’u mevcut Savunma Seyahat Sisteminin yerini alacak bir iş seyahati sistemi prototipini geliştirmek için seçti.

Duyuruda DoD, mevcut sistemini “yaşlanmış ve verimsiz” olarak nitelendiriyor ve SAP Concur‘un “hizmet olarak seyahat etmeyi sonlandır” modelinin “uçak biletlerinin maliyetinde  10 kattan fazla tasarruf” beklediğini söylüyor. Yılda 2 milyondan fazla aktif görev, yedek ve sivil personel tarafından seyahat rezervasyonu sürecine harcanan milyonlarca çalışma saati. ”

DoD, yılda 9 milyar dolar harcıyor ve tüm seyahat fişlerinin % 70’i geçici iş seyahati yapıyor. Maliyet tasarruflarının bir parçası olarak, DoD, geri iade edilebilmeyen uçak biletlerinin tek kullanılmasını sağlayan yeni Ortak Seyahat Düzenlemeleri sistemini devreye alacak..

SAP Concur tarafından geliştirilen yeni sistem, seyahatin karmaşıklığını azaltacak, seyahat edenlerin harcadığı zaman ve çabayı azaltacak, yetkilileri ve yöneticileri seyahat planlaması ve harcama geri ödemeleri konusunda yetkilendirecek.

DoD Genel Müdürü John H. Gibson “Kaynaklarımızın en verimli ve etkili bir şekilde kullanılmasını sağlamakla ilgili bir sorumluluğumuz var ve bu özel projenin böyle geniş kapsamlı ve derin bir etkisi var – bu gibi reformlar çok önemli.” derken.

SAP’nin yeni iş seyahat programının prototipini 24 ay içinde tamamlaması bekleniyor. SVP Kamu Sektörü David Ballard ise “Dünya çapında dijital dönüşüm sağlamak için devlet kurumlarının yanında çalışmaktan yana şanslıyız ve ABD Savunma Bakanlığı’nın verdiği ödül, hükümetlerin görevlerini yerine getirmelerine yardımcı olma konusundaki kararlılığımızın bir başka örneği.” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz