Samsonite Track&Go ile Bagajlarınızı Takip Edin!

Samsonite, valizleri içerisinde bulunan sofistike bir uyarı cihazı olan Track&Go’nun tanıtımını gerçekleştirdi. Bu cihaz sayesinde valizler, sahibi tarafından kolay ve özel bir şekilde takip edilebiliyor.

Cihazdaki Bluetooth sinyali, Geçici Opak ID’leri (Eddystone Ephemeral Identifiers) kullanacak. Geçici Opak ID’ler; Google tarafından geliştirilmiş bir açık, gizli/güvenlik protokolü. Samsonite’ın hedefi ise 2016 yılı sonunda Track&Go çözümlü ilk valizleri Avrupa pazarına sunmak, bunu takiben uluslararası pazarlara da bu valizler sunulacak.

Samsonite CEO’su Ramesh Tainwala; “ Bu projede sinyallerimizin Geçici Opak ID’leri desteklediğinden emin olmak için Google ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Bagajların kaybedilmesi ya da kalıcı olarak kaybolması her gezgin için bir kabustur. Dünyanın en büyük valiz üreticisi olarak biz, böyle bir durumun geçmişte kalması için bir yöntem geliştirmek istedik. Samsonite yenilikçi ve güvenilir valiz ve çantalarıyla tanınıyor, bu anlamda bize eş değer olarak yenilikçi ve güvenilir bir teknoloji ortağıyla çalışmak istedik. Google’ın güçlü, güvenli ve yazılımlarının birden fazla işletim sistemini desteklediği platform yaklaşımının getirdiği avantaj sayesinde müşterilerimizin bu yeni çözümü sıcak karşılayacaklarına dair kendimize güveniyoruz” dedi.

samsonite

Güçlü Bir Topluluk Ağı Kullanarak Seyahat Stresini Azaltmak

Accent Systems tarafından tasarlanmış ve üretilmiş olan Bluetooth sinyali, Track&Go valizlerinin içerisine yerleştirilecek. Kullanım için ise, valiz sahibinin ücretsiz olan Samsonite uygulaması Travir’e giriş yapması gerekiyor.

Uygulama; seyahatte uçuş takibi, ipuçları ve hatırlatmalar için 2015 yılı Eylül ayında piyasaya sürülmüştü. Bu yeni Track&Go özelliği ise yakın zamanda uygulamaya eklenerek kullanıcıların kolay bir şekilde valiz konumunu 70 metre mesafeden kontrol etmelerini sağlayacak, uygulama ayrıca eğer valizi kendisinden uzağa ya da yakına taşınırsa kullanıcıya bildirimde bulunacak.

Valiz kaybolursa kullanıcı uygulama üzerinden valizin kaybolduğunu işaretleyebilecek. Valiz bir kez kayıp olarak işaretlenirse, kullanıcı tabanlı uygulama valizi bulmaya yardımcı olacak, uygulamayı kullanan başka biri kayıp bagajın 70 metre yakınından geçiyorsa Opak ID tabanlı sinyaller toplanacak, bu da valiz sahibine gönderilmek üzere yer ve zaman ayrıntılarını içeren bir bildirimi tetikleyecek.

Böylelikle Samsonite, seyahat stresini uygulama kullanıcı topluluğu sayesinde azaltmış oluyor, bu aynı zamanda anonim ve güvenli bir şekilde kayıp valizlerin bulunması ve alınması için insanların birbirine yardım etmesine de olanak sağlayacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Create your own Event group.

Get subscribed today!