Sabre, Bulut Hizmetlerini Büyütmek Üzere Microsoft Azure ile Anlaştı. 0

Duyuru, seyahat teknolojisi şirketinin Amazon Web Services ile benzer bir anlaşmaya girmesinden birkaç hafta sonra gerçekleşti.

Microsoft ile Sabre, ticari uygulamalarını Microsoft’un Azure bulut platformuna aktaracak. Bu geçiş, Sabre’in ürünlerinin istikrarını ve güvenliğini artıracak, ayrıca akıllı dağıtıma da olanak tanıyacak.

Bu Ortaklıkla ayrıca, Sabre ‘nin otel, havayolu ve acente müşterileri için yapay zeka ve mantıksal analiz yoluyla yeni hizmetler oluşturma fırsatları da keşfedilecek.

Sabre’nin Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Başkan Joe DiFonzo, Sabre’nin AWS ile anlaşmanın ardından her zaman birden fazla bulut sağlayıcısı olmasını istediğini belirtti.

Kendisi; Hem Microsoft hem de AWS ile ortak olmak, şirkete “maksimum taşınırlık” ve işimizin değerini hafife alan “bulut sağlayıcılar için de teşvikler sağlıyor

“Bulut, Sabre ve müşterilerimiz için hızlı bir yenilik, yeni iş değeri yaratma ve sunma fırsatı sağlıyor. Microsoft, bizim için bir teknoloji sağlayıcısından daha fazlası. Microsoft ekibi, vizyonumuzu gerçekleştirmemize yardımcı olmak için sektör uzmanlığı ve en iyi uygulama metodolojisi ile birlikte bulut alanında kanıtlanmış liderliği sayesinde dönüşümümüzde önemli bir etken olacaktır” dedi.

Bu yılın başlarında Sabre ve Microsoft, seyahat acentelerine yardımcı olan Yapay Zeka destekli bir sohbet robotu olan Ella’nın pilot lansmanı üzerinde işbirliği yaptı.

Ve Yeni Dağıtım Kapasitesi (NDC) Cephesinde

Nisan ayında NDC planlarının hayata geçirilmesinin ardından Sabre, müşterilerin bu yıl Sabre Red Workspace’de yer alan geleneksel içeriklerin yanı sıra NDC içeriğinden de alışveriş ve rezervayon yapabileceklerini açıkladı.

Sabre, şu anda 2018’in üçüncü çeyreğinde ek ajans ve havayolu müşterileriyle pilot programların başlatılması için işlevselliği test etmek amacıyla seyahat acentesi grubu Flight Centre ile çalışıyor.

Stratejik Girişimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Kathy Morgan; “Hedef, çözümlerimizle birliktre geliştirme ve entegrasyon konusunda stratejik pilot ortaklarla işbirliği yapmak ve NDC destekli teklifleri işlemek için uçtan uca yeteneklerimizi test etmek” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.