Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Birçoğumuzun radarına The IT Crowd’daki Moss karakteriyle giren, sonrasında yöneldiği yönetmenlik kariyerinde Submarine ve The Double’la çıkışını sürdüren Richard Ayoade, bir TV programı için soluğu İstanbul’da aldı. Ayoade’in, Channel 4’da yayınlanan Travel Man isimli programın ikinci bölümü için komedyen arkadaşı Adam Hills’le beraber gerçekleştirdiği bu yolculuk tam 48 saat sürdü.

Richard Ayoade

Bu 48 saat nelere gebe oldu? İşkembe çorbası içildi, vapura binildi, rakı içildi, Kapalı Çarşı’ya gidildi, fala bakıldı, kilimler alındı. Kısacası, Gezelim Öğrenelim’in İngiltere şubesinde ünlü oyuncu/yönetmenin gözüyle İstanbul’u görme fırsatını yakaladık. Türkiye’ye gelen turistlerin hemen hemen hepsinin geçtiği yollardan geçen Richard Ayoade, alışkın olduğumuz sempatik ifadesi ve şakalarıyla, 48 saatlik bir İstanbul gezisini mümkün olabilecek en keyifli versiyonlarından biriyle bizlere sunuyor.

Umarız ki, Richard Ayoade’in bu deneyimi gelecek projelerine ilham kaynağı olur ve filmlerinden biri İstanbul’u mesken edinir.

Kaynak: Play Tuşu

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz