Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Global çevrimiçi araç kiralama devi Rentalcars.com, ticari ortaklara sadece araç kiralama seçeneğini değil, ayrıca rezerve edilebilir taksi ve transfer hizmetlerini de kapsayan, tam entegre bir karayolu taşımacılığı çözümü sunacak.

Manchester merkezli Rentalcars.com, geçtiğimiz yıl, Tui Travel firmasının dağıtımdan sorumlu eski yöneticisi Fraser Ellacott’u, kendisine bağlı ve firmalar arası ticaret bölümü olan Rentalcars Connect’i yönetmesi için kadrosuna dahil etti.

Ellacott, bu transfer ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Rentalcars Connect’in büyüklüğünü, ticari ve turizm sektörü dışındaki ortaklarla ilave dağıtım anlaşmalarına vararak iki ila üç yıl içerisinde iki katına çıkarmayı hedeflediğini belirtti.

Ellacott, Rentalcars Connect’in, araç kiralama ve diğer karayolu ulaşımı seçeneklerine yönelik entegre platformunu her bütçeye hitap edecek şekilde sunmanın yanı sıra entegrasyonu kolaylaştırmak adına, seyahat acentelerini merkeze daha fazla alan sistemler geliştireceğini duyurdu.

Geliştirmenin bir sonraki aşaması, bunların her ikisi için çevrimdışı ortak desteğini dahil etmek olacak.

Ellacott, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Dünyadaki en başarılı çevrimiçi araç kiralama firması olabiliriz, ancak hala, toplam global hareketliliğin ve karayolu taşımacılığının çok küçük bir payını elimizde bulunduruyoruz.

“Mesele, tam anlamıyla, ortaklarımızın işletmelerini ve onların müşterilerinin bağlılığını büyütmek adına birlikte çalışırken, müşterilere değer ve daha fazla seçenek sunduğumuz kazan-kazan ortaklıklar kurmak ile ilgili.”

Rentalcars Connect’in, hali hazırda 80’in üzerinde havayolu şirketinin dahil olduğu, dünya çapında 3,000 turizm markasıyla White Label web sitesi ve ortak markalaşma anlaşmaları bulunuyor.

Ellacott, Rentalcars Connect’in komisyon bazlı seçenekler ve gelir paylaşımı seçenekleri sunarak, ticari terimlere yönelik esnek bir yaklaşımı benimsediğini belirtti ve şu sözleri ekledi: “Partnerlerimizle birlikte büyümemizi güdülemek adına süreçleri ve politikaları olmaları gerektiği şekilde uygulamaya koyduğumuzdan emin olmak için göz attığımız ortak modellerine açığım.”

Rentalcars.com, araç kiralama sektöründeki liderliğe sahip olduğu Firmadan Müşteriye hizmet konumunun üzerinde, bünyesinde yer alan ve Uber’den daha geniş bir kapsama alanı sunduğunu ileri sürdüğü taksi ve transfer markası Rideways’i agresif bir şekilde büyüterek geliştirmeler gerçekleştirmeye hazır durumda bulunuyor.

Rentalcars, kendi web sitesi ortakları üzerinde düzenli olarak testler gerçekleştirdiği için test edilmiş bir versiyon elde ettiklerinden dolayı, teoride, kendisine ait olana kıyasla daha iyi dönüşüm gerçekleştirebilen bir site elde edeceğini belirtiyor. Firmanın vizyonu, kendi ortakları için kusursuz, tek durakta alışveriş sağlayan bir entegrasyonu gerçekleştirmek olarak ortaya koyulmuş bulunuyor.

Rentalcars Connect altı yıl önce kuruldu ve bugün 1 milyar sterlin cirolu bir firmanın en büyük ve en hızlı büyüyen kanallarından birisi olma niteliğini taşıyor.

Priceline’ın sahibi olduğu kardeş şirket olan konaklama web sitesi Booking.com, bir acente portal pilot uygulamasının devreye alınmasıyla birlikte, geçtiğimiz yıl bu firmayla birlikte çalışmaya yönelik eğiliminin altını çizdi.

Kapak Görseli: Dribble

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz