RedDoorz, Güneydoğu Asya’daki Otel Ağını Genişletmek için 70 Milyon Dolar Fon Topladı 0

Singapur merkezli bütçeli otel rezervasyonu başlangıcı RedDoorz, hızlı büyüyen dev Oyo ile karşılaştırıldığında çok küçük; ancak zeminini koruyor ve gittikçe artan sayıda yatırımcının güvenini kazanıyor.

Dört yaşındaki başlangıç, geçtiğimiz Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 45 milyon dolarlık B Serisi yatırım turunu kapatmasının ardından beş aydan kısa bir süre sonra C serisi bir yatırım turundan 70 milyon $ topladığını açıkladı. Yeni yatırımcılar arasında Rakuten Capital ve Mirae Asset-Naver Asia Growth Fund’ın olduğu görüldü.

RedDoorz‘in kurucusu ve CEO’su Amit Saberwal, TechCrunch’a verdiği bir röportajda, bugüne kadar 140 milyon dolar toplayan girişim, “yatırımcıların büyük ilgisini çekiyor, bu nedenle arka arkaya tur yapmaya karar verildi” dedi.

Ne olursa olsun, yeni fonlar, RedDoorz’un zaten agresif bir şekilde yeni pazarlara genişleyen SoftBank destekli Oyo ile savaşmasına yardımcı olacak. Oyo şu anda 80’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Saberwal, Oyo’yu mutlak bir tehdit olarak görmüyor; aksine, Oyo’nun başarısını alanda daha fazla oyuncunun yer almasının bir kanıtı olarak görüyor. Saberwall, Reddoorz’un “Güneydoğu Asya’da bir sonraki teknoloji tek boynuzlu atı yaratma noktasında doğru yolda” olduğundan ve önümüzdeki iki ila üç yıl içinde kamu borsalarında işlem göreceğinden emin.

Saberwal; “RedDoorz, iki yıldızlı, üç yıldızlı ve altında bütçeli otellerden oluşan ve insanların odalara erişimini sağlayan bir pazar işletiyor. Şu anda ağında 1.400 otel var” dedi. Yıl sonuna kadar başlangıç şirketi bu sayıyı 2.000’e çıkarmayı hedefliyor.

Sabrewal, yeni kurulan şirketin Endonezya, Singapur, Filipinler ve Vietnam genelinde 80 şehirde faaliyet gösterdiğini ve ağını genişletmek için yeni fonu kullanmayı planladığını söyledi. En azından önümüzdeki yıl, RedDoorz’un şu anda faaliyet gösterdiği dört pazarın ötesine geçme planlarının olmadığını söyledi.

“Konaklamadaki her şey oyun alanımız. Her türlü özelliğe sahibiz. Üç yıldızlı otellerimiz, bazı hostellerimiz var, bu yüzden daha da ileri gitmeye devam edeceğiz ”diyerek ekledi.

Daha organize ve verimli – ama daha pahalı – otel seçeneğiyle tipik olarak örgütlenmemiş yerel misafirhane tarzı odaların her yerde bulunmasını sağlamak mükemmel bir kombinasyon.

Yeni fonun bir kısmı, Vietnam’da ikinci bir mühendislik merkezi kurulmasını sağlayarak, RedDoorz’un teknoloji altyapısını genişletmesini devam ettirecek. (RedDoorz’un şu andaki bölgesel teknoloji merkezi Hindistan’dadır.)

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.