Paylaşım Ekonomisi Örneği Tekne Kiralama Platformu CharterClick Avrupa’ya Açılıyor 0

Dubai’de faaliyet göstermeye başlayan ve tekne kiralama hizmeti veren çevrimiçi rezervasyon portalı CharterClick, Avrupa’da hizmet vermeye başladı.

CharterClick’in Avrupa şubesi Kıbrıs merkezli olacak ve bundan böyle web sitesinde Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai ve Abu Dhabi), Miami, Tayland ve Umman’dan tekliflerin yanı sıra Larnaka, Limasol ve Latchi’den listelemeler yer alacak.

Şirket Avrupa’da daha fazla genişleme kaydetmeyi planlıyor ve İtalya, Hırvatistan ve İspanya’nın gelecekteki destinasyonlar arasında yer alabileceği fikrini ileri sürüyor.

Bu paylaşım ekonomisi platformu; yatlara, sürat teknelerine veya balıkçı teknelerine göre seçenekler arasında gezinme seçeneklerini bulunduruyor ve bir çevrimiçi rezervasyon ve ödeme sistemi sunuyor.

Şirket, Future Market Insights’ın, Avrupa yat kiralama pazarından elde edilen gelirin önümüzdeki on yıl içerisinde %1.4 oranında artacağını öngören verilerini aktardı. Aynı veriler, 2015 yılında Avrupa’nın pazardaki payının %70 ile dünya çapındaki en büyük pay olduğunu belirtirken, 2020 yılında global yat piyasasının 52 milyar $ değere sahip olacağını ve Yunanistan, Türkiye ve Tayland’ın tekne kiralama hizmetleri için en popüler ülkeler arasında yer aldıklarını vurguluyor.

Kasım 2016’da Dubai’de faaliyete geçen CharterClick’in yetkili isimleri, şirketin Airbnb ve Uber gibi sektör liderlerini takip ederek, tekne kiralama hizmetlerini paylaşım ekonomisi pazarına getiren ilk web sitesi olduğunu belirtiyor.

CharterClick’in iş geliştirmeden sorumlu yöneticisi Nick Doroshenko, bu hamleye dair açıklamalarda bulundu: “Kıbrıs lansmanı, CharterClick’in, hizmetlerimizi dünyanın herhangi bir noktasında sunma planının organik bir devamı. Hem BAE’de, hem de Umman’daki operasyonlarımızı gerçekleştirdikten sonra global yat pazarını araştırmayı sürdürdük ve Avrupa’ya açılma noktasına doğru ilerlememiz gerektiğini derhal fark ettik.”

“Dünya çapında yat kiralama piyasasındaki en büyük paya sahip olan Avrupa iş dünyası, gerçekten küreselleşmek istiyorsak, bizim için kesinlikle bir sonraki doğru adım gibi görünüyor. Kıbrıs’ı iki nedenden dolayı Avrupa’daki ilk destinasyonumuz olarak belirledik – bölgenin büyüklüğü ve genel olarak lokasyon. Bu ada pek büyük değil, bu durum da bize Avrupa filomuzun büyüklüğünü kademeli olarak arttırmak için mükemmel bir fırsat sunarken, CharterClick’in meşhur kılan kişisel dokunuşunu korumayu sürdürüyor. Doğu Akdeniz bölgesinde yer alan Kıbrıs’ın turist akışı İtalya, Hırvatistan ve İspanya’ya kıyasla hâlâ görece düşük kabul edilebilir. Ancak bizi buralarda da yakın zamanda kesin olarak görmeyi bekleyebilirsiniz.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe