PATA ve Microsoft, Turizm Veri Koleksiyonunu İyileştirmek İçin Birlikte Çalışacak 0

Pasific Asia Travel Association (Pasifik Asya Seyahat Birliği) turizm veri koleksiyonunu iyileştirmek ve seyahat endüstrisi operatörlerinin müşterilerine daha iyi hizmet vermesi için ileri mantıksal analizleri geliştirmek üzere Microsoft ile işbirliği yapacağını açıkladı.

Üyelerine Asya Pasifik ziyaretçi ekonomisi hakkında güncel bir kavrayış sağlayan çevirimiçi veri platformu PATAmPower’ı geliştirmek üzere PATA ve Microsoft’tan uzmanlar birlikte çalışacaklar.

Bu işbirliği, hükümet, devletler, şehir turizm organları, uluslararası havayolları, havaalanları, gemi turu şirketleri, eğitim enstitüleri ve 101 ülkedeki seyahat endüstrisi şirketleri dâhil olmak üzere 850’nin üzeride PATA üyesine fayda sağlayacak.

PATA’nın CEO’su Dr. Mario Hardy “Bu işbirliği ile amacımız, üyelerimiz için daha iyi veriyi daha hızlı bir şekilde grafik ve tablo biçimleriyle üretmek.  Ziyaretçi verisi ile ilgili zorluk, genelde tek boyutlu olmasından ve verilerin analiz etmeyi zor ve yanıltıcı hale getiren sınırlı sayıda kaynaktan çekilmesinden kaynaklanıyor” dedi.

“Aynı zamanda veri kaynaştırma ve bağlantı mekanizmaları, PATA üyelerinin ilgi çekici yerleri için coğrafi etiketleme, sosyal medya akışı ve kredi kartı harcamaları üzerinden yolcu verileri analizi üzerine de birlikte çalışacağız. Bu, verilerin çeşitli ziyaretçilerin temas noktalarından çekilmesini ve analiz edilmesini garanti altına alacak, böylece PATA üyeleri eksiksiz ziyaretçi bilgisine sahip olacaklar.  Bu, geniş tabanlı müşterilerimizin farklı tüketici gruplarını hedefleyen promosyon ve kampanyalarını daha etkili bir şekilde planlamalarına imkan sağlayacak” diye belirtti.

Microsoft Kamu Sektörü Asya’nın teknolojiden sorumlu başkanı Eric Stephens “PATA üyelerinin, veriler üzerinden yarının iş fırsatlarını yakalama ve müşterileriyle etkileşim biçimini dönüştürmelerini sağlamak için PATA ile işbirliği içinde olmaktan memnunuz. Eksiksiz bir müşteri görünümü için verileri çalışacak hale getirerek ve eyleme geçirilebilir istihbarat ve belirli bir oranda kişiselleştirme getirebilecek tahmini sezgiler resmederek daha iyi ve güçlü bağlantılar kurmak bugünün iş hayatı için çok gerekli” diye belirtti.

Veriler ve içgörüler, PATA yönetim üyelerine sunulan bağımsız eğitim programlarının yanı sıra, teknik ya da stratejik gösterimlerde, çeşitli PATA etkinliklerindeki workshoplarda da paylaşılacak. Stratejik toplantılar verileri yorumlamanın son derece önemli alanlarına odaklanırken, bu tür teknik toplantılar, katılımcıların bu iş için gerekli yöntem ve araçları, mesela analitik bileşenler gibi, öğrenmesine imkân sağlayacak.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe