Paris Dolmuşu Mobil Aplikasyonunu Çıkardı

Paris’e gelen Türk misafirlere hizmet veren Paris Dolmuşu 10. yaşında yeni uygulamasını misafirlerine tanıttı.

2009 yılında Paris’te Türkiye’den gelen misafirlere Türkçe hizmet verme fikri ile kurulan Paris Dolmuşu, büyük fuar organizasyonlarından sanat etkinliklerine, kişisel turistik ziyaretlerden iş toplantılarına kadar farklı amaçlarla başta Paris olmak üzere Fransa’ya gelen 150 binin üzerinde yolcuyu taşıdı ve taşımaya devam ediyor.

Mustafa ve Aydın Dinç kardeşler, yaklaşık üç yıllık süreçte bu uygulamanın en verimli nasıl çalışabileceğini düşünmüş ve tasarlamış; geçen seneden bu yana da Ceviz Soft Yazılım ekibi ile birlikte çalışarak uygulamayı Mayıs ayı başında hayata geçirdiler. Uygulamanın duyurusunu ilk olarak THY Skylife Dergisi Mayıs 2018 sayısında tam sayfa ile duyurdular.

Şu an için ulaşım rezervasyonu ve Paris Dolmuşu’nun Facebook hesabına bağlı olarak çalışan uygulama, ilerleyen zamanlarda Paris’e ilişkin çeşitli bilgileri (hava durumu, görülmesi gereken yerler, yeme-içme ve etkinlik rehberi gibi) içerecek bir platforma dönüşecek. Bu açıdan Paris Dolmuşu uygulaması, benzer ulaşım rezervasyonu uygulamalarından da ayrılıyor.

10 yıl içinde Paris’e Türkiye’den gelen misafirlerine farklı bir hizmet sunmak ve hayatlarını kolaylaştırmayı amaç edinen Paris Dolmuşu’nun uygulamasını Google Play, Apple App Store ya da Paris Dolmuşu web sitesindeki barkodu okutarak ücretsiz olarak cep telefonlarınıza ve tabletlerinize indirebilirsiniz.

Uygulamayı bir kere telefonunuza indirip ücretsiz kayıt formunu doldurduktan sonra “Rezervasyon” seçeneği ile online rezervasyon yapabilir ya da “Beni Ara” seçeneğini tıklayarak telefonda rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!