Otomatik Tavsiye Listesi Oluşturan Seyahat Planlayıcısı Bucket Ülke Çapında Genişliyor

Bir zamanlar Facebook’un ilk dönemlerinde çalışanı, ama uzun vadede bir gezgin Julia Lam, insanların iş seyahatlerini, tatillerini nasıl planladıklarını görmek için gezilerdeki tüketici davranışları üzerinde çalışmalar yapar.

Ve insanların sürekli Chrome’un sekmeleri ya da metin dosyaları karmaşasında uğraşları ile karşılaşır. Dolayısıyla Facebook’un önceki mühendisi John Sichi ile Bucket‘ı kurmaya böyle karar verir Julia. Makalelerden ve arkadaşlarından e-mail ya da Facebook üzerinden aldığı tavsiyeleri ortaya çıkartır ve hepsini bir panoda bir araya getiren bir otomatik metin çözümleyici yaratır.

Tipi biraz Pinterest‘e benziyor aslında, tabi konum ve deneyim paylaşımları seçenekleri haricinde.

jenny-lee-sundance1 bucket1

Bugün artık Facebook’un, Dave Morin’s Slow Ventures gibi ilk dönem liderlerinden 1 milyon dolar destek alan şirket, ciddi bir büyüme gösterip kendisini sadece San Francisco bölgesinden ülke geneline yayıyor!

Ayrıca siteye ufak tefek kullanıcı ya da tavsiye takip etme gibi yenilikler de geldiği gibi, yeni bir başlık olan Nearby Buckets’da ön planda olacak. Böylece insanlar bulundukları aynı noktadaki diğer kişilerden tavsiyeler de alabilecekler.

new-orleans bucket2

“Bu ürünümüzü piyasaya, sadece Amerika’daki uzun süreli seyahatler için sürmedik; ayrıca şehir içinde geçirebilecek bir haftasonu birikimi de diyebiliriz.” diyor Julia. “Mesela benim için, ne zaman Napa’ya gidecek olsam hemen bana bir şarap evi listesi oluşuyor ve hangilerine kendimi atmam gerektiğinden emin olabiliyorum.”

Daha fazla müşteri elde etmek için Airbnb ve Facebook gibi körfez bölgesi teknoloji şirketleri ile ortaklık yoluna girdiler. Bu vesile ile iş hayatına yeni atılacak olanlara nerede kalmalı gibi tavsiyeler de verebilecekler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!