Oteller, Expedia Platformunu Kullanarak Destinasyon Uzmanı Olmaya Teşvik Ediliyor 0

Expedia, otellere kendisine ait olan “Partner Central “ teknoloji platformunu mülkleri ile bağlantılı olarak destinasyon bilgisi için kullanmalarına izin vermeye başlıyor.

Başlangıçta oteller hali hazırda sistemde yer alan çekim merkezlerini seçebilecek ya da seçimi kaldırabilecekler bir süre sonra oteller kendileri de bu tür yerleri ekleyebilecekler.

Küresel Ürün Başkan Yardımcısı Benoit Jolin geçen hafta Las Vegas’ta düzenlenen Expedia Ortaklık Konferansı’nda, Expedia Partner Central’ın (EPC) tanıtımını gerçekleştirdi.

Jolin; “oteller gerçek birer destinasyon elçisidir ve bölgedeki akılda kalıcı yerlerin hangileri olduğunu bize söyleyebilir. Bizler otellerin bölgelerinde bulunan çekim merkezlerini gözden geçirmelerine ve ilgisiz olan kısımları kaldırmalarına ya da gerçekten vurgulanması gereken yerleri eklemelerine imkan tanıyoruz” dedi.

Şu anda destinasyon içeriği bir algoritma ile otellere bağlanıyor; fakat Expedia oteller için destinasyon rehberi açmayı ve otellerin kendilerinin bu rehberlere yazarak daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlamayı planlıyor.

Jolin, otellerin yükledikleri bilgilerin haricen kullanılmayacağını da teyit etti.

EPC için gelecekteki planlar arasında otellerin Expedia web sitesi üzerinden mülklerini araştırdıklarını bildikleri insanlara gerçek zamanlı teklifler sunması için kullanması da var.

Bu uygulama, otele bakan kişiyi hedef alacak ve zaman sınırlaması olacak şekilde uyarlanacak, yani potansiyel müşterinin ekranında teklifi satın alması için kısa zamanlı bir pencere açılacak.

Expedia ayrıca kalışlar süresinde müşterilere gezi ve SPA gibi yardımcı ürünler sunmak için kişiselleştirilebilir yeni şablonlu mesajlar da geliştirecek.

Bu yıl EPC çeşitli oda tiplerinin ne kadar hızlı satıldığını gösteren bir fiyat takvimi ile birlikte otelcilere akıllı gelir yönetimi kapasitelerini artıma imkanı sağladı.

EPC kullanıcısı olan oteller arasında belirlenen 20 rakip otel ve geçen yılın performansları da karşılaştırılabiliyor.

Jolin; “ müşteri için ideal olan fiyat konusunda herkes rekabet içerisinde; fakat kimse otelcilere daha yüksek kaliteli ürünü daha yüksek fiyata satma konusunda yardımcı olmuyor” dedi.

EPC şu anda otellere bazı müşterileri daha iyi bir oda tercih etmeye hazırlamak için ne kadar hazır olduklarını belirleyerek kendilerini önceden hazırlamalarını sağlıyor.

Expedia ayrıca, otellerin gelişmelerin etkisini değerlendirmelerini sağlamak ve rakipleriyle kıyaslamalar yapmak üzere otel değerlendirmelerini toplayarak bunlar üzerinde duygu analizi de kullanmaya başladı.

Jolin; “oteller hangi hizmetlerinin ve imkanlarının markalarını tanıtmaya yardımcı olduğunu ve hangilerinin kendilerine zarar verdiğini bilmek istiyorlar. Oteller bu bilgileri alışveriş deneyiminde bilgi sağlamak üzere kullanabilirler” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe