Ocean City’den Miami’ye Büyük Macerada Son Perde

Sizlerde Amerika’da bu büyük maceraya katılabilirsiniz. İnterrailamerica’nın Türkiye ofisine başvuru yaptığınızda sizlere yolculuk için gerekli tüm bilgiler ve interrail bileti sağlanacak. Size sadece gidip eğlenmek kalacak.

Ocean cityden ayrılırken tekrar otobus ıle aktarma yapıp trene gectık bundan sonraki yolumuz uzundu. Konaklama yı gece trende yapıcaktık. Belli bir ücret karşılığında ekonomi sınıfı biletlerimizi değiştirebiliyorduk bunun bize avantajı  business class vagonların yataklı  ve banyolu olmasıydı.Bulunduğumuz vagonda ise zaten pek kimse yoktu  cok az kişiydik. Genel olarak tüm yolculuğumuz boyunca çok fazla kişi hiç olmadı vagonlarda. Biz tabikide biletimizi bir ücret ödeyerek bir üst sınıfa değiştirmedik, yolculuk güzel geçti Savannahta durduk.

Yaklaşık 13 saat sürdü yolculuk 2 aktarma yaptık önce Baltımore da sonra Washingtonda.Savannah güzel küçük bir yerdi sahil kısmı oldukça iyiydi orda bir Türk yemek yeri sandığımız ve girdiğimiz sonra döner benzeri bir şeyler istedik yemek için.Bakılınca içeride baklavası turşusu vs her şeyi Türk yemeklerine benziyordu.Nereli olduklarını sorduğumuzda Yunanistan demişlerdi Savannaha gitmememiz iyi oldu akşam konaklamamızı daha önce couchsurfıngten ayaraldığımız orda yaşayan bir çiftte yaptık.Onlarla tanışmamız iyi oldu hem çevreyi gezdik hemde çok yakın arkadaş olduk.Savannahtan sonrakı durağımız Orlandoydu artık yavaş yavaş güneye iniyor Miami yi görmek için sabırsızlanıyorduk. Orlandoda bizlere daha önce Türkiyede verilmiş olan indirim kuponları vardı.Onları kullandık bir çok aktivitede.Disneylanda geldiğimizde, çok devasa bir yerle karşlaşmıştık oldukça büyüktü yolları  dışarıdaki yollar ile adeta aynıydı. Orlandoda daha iyi gezebilmek için 2 günlük bir araç kiralamıştık. Bizim için çok iyi oldu yoksa gezmek için cok uğraşacaktık.

Yolculuğun bu kısmında araba kiralamak çok iyi oluyor. Aracımızı park ettikten sonra Parka giriş için tekrar başka bir araca sonra yeniden bir tren yolculuğuna başladık ve gölden sonra Magic kingdoma varmıştık sonra yapılan gösteriler deniz kızları sindrella. Park ta yok yoktu o kadar çok koşuştruduk ki akşam Arabada yatmışız hatırlmaıyoruz bile J Orlandoda 2 günümüz çok eğlenceli geçti şimdi sırada Miami vardı Miamide ki gezimiz için toplamda 6 günümüz vardı. Miamiden Orlandoya tren 6 saat kadar sürdü ama tren içindeki yemek ve içecek servisi ücretrsizdi J  Miamide indiğimiz tren istayonu hava alanı ve Bayside çok yakındı bizim 2 gün konaklamamız bayside ta diğer 2 gün konaklamamız south beachte idi. Trenden indikten sonra o sıcaklık ve nem yüzümüze çarpmaya başlamıştı,Ordan bir shuttle binip bayside taki otelimize gidip yerleştik ilk olarak.Akşam Bayside gittiğimizde  aktivitelerin çoğu bitmiş sade ortada dans eden 25 30 kişi kalmıştı.ertesi gün American airlines arena ve çevresini gezdikten sonra bayside turistik alanına tekrar gelerek hediyelik eşyalar almıştık. O gün orda bahama turlarını gördük gidip gitmeme konusunda çok kararsız kaldık.Hani seçim yapmalıydık ya bahamalar ya da South beach.Biz seçimimizi otel konaklamalarınıda ödediğimiz için south beachten yana kullandık.

South beach te 75th street days innde kalmıştık.Okyanusa çok yakında hatta dibimizdeydi fakat biraz eğlenceye uzak gibi hissediyorduk kendimizi.Akşam Ocean drive doğru yol aldık.Collins avenuede bir sürü alışveriş merkezi Ocean drive da ise bir sürü gece kulubu vardı.Miamide ilginç olan bir şey ise Gece kuluplerine girişi için 21 yaş sınırı,Striptiz kuluplerine giriş için yaş sınırı 18 di. Washington avenuenin bitişinde tam ocean drive girerken köşedede bir Türk marketi var. Ordada çoğu türk lezzetini bulabilirisniz. Aslında Miamide bir kaç türk restaurantı olduğunu duymuştuk fakat gidemedik hepsine.Miami birde o kadar abartıldığı kadar pahalı bir yerde değil mesela biz konaklamamıza gecelik 20 dolar vermiştik. Ordaki harcamalarmızda çok fazla tutmamıştı.Daha anlatılacak ço00ok ço00ok şeyler var fakat biz en sonunda star ısland falan derken gezinin sonun gelmiş ve kendimizi new york aktarmalı istanbul uçağımızda bulmuştuk…..

 

***

İnterrail America

Turkiye Ofis :  Mesrutiyet Caddesi  Karanfil Sk. 28/4 Kızılay-Ankara
Telefonlarımız:
0535 044 28 60
0535 626 34 62 (USA) 

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!