New York City, Geleceğin Otobüslerini Tanıtıyor! 0

Wi-Fi ve USB özelliklerine sahip 2042 otobüs New York City caddelerinde yer almaya hazır.

Bu ayki basın açıklamasında yönetici Andrew Cuomo, 2042 yüksek teknoloji ürünü otobüsü önümüzdeki 5 sene içerisinde kullanıma sunacaklarını açıkladı. İlk otobüsler ise Nisan ayında trafiğe çıkmaya hazırlanıyor.

25615468065_7c959efaef_k
Görsel: Flickr

Yeni otobüslerin en önemli özellikleri USB şarj imkanı ve Wi-Fi internet bağlantısı sunması. 1.3 trilyon dolarlık yatırım ile gerçekleşen proje şehirdeki otobüslerin yüzde 40`ini yenilemeyi öngörüyor. Ayrıca şehirdeki diğer ekspres otobüslere de USB ve Wi-Fi teknolojisi eklenilmeye çalışılıyor.

8 Mart`taki konferansta New York City ulaşımından sorumlu yönetici Cuomo “Tüm New York`lular için servislerimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Günümüz dünyası internet bağlantısına ihtiyaç duyuyor ve biz de otobüslerimizi bu teknoloji ile donatmayı istiyoruz. Bu geliştimeler ile gelecekte daha güçlü, güvenli ve cazip ulaşım imkanları sunacağız. ” diye konuştu.

new-york-city-mta-bus-redesign-965x644
Görsel: Flickr

Bilgisayar çizimlerine göre yeni otobüslerin dış tasarımında paraboliç sarı çizgileri mavi kalın çizgiler takip edecek ve bağlantının kullanılabilir olduğunu gösteren simegeler bulunacak. Ayrıca 200 otobüste de pilot uygulama olarak dijital bilgi ekranları kullanılacak.

New Flyer Grup tarafından hazırlanan ilk 75 otobüs önümüzdeki aylarda Queens`te dolaşıma başlarken, Brooklyn, Bronx ve Manhattan`da oturanlar yeni otobüslerine önümüzdeki 2 sene içinde kavuşacak.

Son olarak, New York City ulaşım şirketi CEO`su Tom Prendergast “Kullanıcılarımızın günümüzde daha sık akıllı telefon, laptop, tablet vb. kullanması ile ortaya çıkan hızlı internet ve şarj ihtiyaçlarını gidermek istiyoruz. Bu yüzden de konuyla ilgili hizmet geliştirmelerimize devam edeceğiz.” diye konuştu.

Kapak Görseli: Flickr | Andrew Cuomo

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.