Mimarlar için Seyahat Hibeleri

h

Son başvuru: 17 Nisan 2014

Kimler başvurabilir? Mimarlık, mimarlık tarihi ve şehir çalışmaları bölümlerinde halen okumakta olan veya yeni mezun olmuş, ABD, Kanada veya Meksika’da ikamet etmekte olan kişiler

Hibe: $5000 seyahat ve eğitim hibesi

Nitelikler

Mimarlık, mimarlık tarihi ve şehir çalışmaları bölümlerinde halen okumakta olan veya yeni mezun olmuş, ABD, Kanada veya Meksika’da ikamet etmekte olan kişiler başvurabilir. Başvuranlar ABD, Kanada veya Meksika’da ikamet edebilir, ancak bu ülkelerden birinin vatandaşı olma zorunluluğunda değillerdir.

Hibe

$5000’a kadar hibe verilir. Hibeler okul harçları için veya üniversite yaz okulları gibi organize edilmiş bir programa katılım için kullanılamaz. Tez araştırmalarında kullanılmak için yapılan başvurular değerlendirilecektir ancak öncelik onlarda değildir. Daha önce böyle bir fırsattan faydalanmamış adayların başvurularına öncelik tanınacaktır.

Başvuru

Adaylar hibeye başvuru amaçlarını kısa ve öz bir şekilde açıklayan ve bu hibenin entelektüel ve yaratıcılık gelişimlerine nasıl katkıda bulunacağını bütçe planları vb ile destekleyen, dijital mektup- PDF formatında en fazla 3 sayfalık başvuru teklifi yazmalılardır. Adayın adı ve projenin ismi PDF dosyasının ilk sayfasının en üstünde yer almalı. Başvuru dosyası [email protected] adresine elektronik posta ile gönderilmeli ve konu başlığına “Norden Application 2014” yazılmalıdır.  En geç 11:59pm EST 17 Nisan 2014’e kadar gönderilebilir. Fakslanan, posta ile gönderilen veya geç gönderilen başvurular dikkate alınmayacaktır.

İki tavsiye mektubu da, tavsiye edenler tarafından direkt olarak Architectural League’e posta ya da elektronik posta ile gönderilmelidir. Bu mektuplar en geç 1 Mayıs 2014 tarihi itibariyle bize ulaşmış veya posta damgası ile mühürlenmiş olmalılardır.

Adres

The Deborah J. Norden Fund

The Architectural League of New York

594 Broadway, Suite 607

New York, NY 10012     adresine gönderilmelidir.

PDF formatındaki tavsiye mektuplarınızın elektronik posta ile gönderilmesini istiyorsanız, [email protected] adresine gönderin. Konu başlığına “Norden Fund Recommendation-adayın soyadı” yazılması gerektiğini unutmayın.

2014 Haziran ayının başında sonuçlar açıklanacaktır.

Daha fazla bilgi için: http://archleague.org/2014/04/call-for-applications-deborah-j-norden-fund-travel-study-grants/

Kaynak: Projelist

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!