Mikropsuz Seyahat: Kendi Kendini Temizleyen Havayolu Koltukları 0

Bu yenilik, bir uçağın içindeki çeşitli yüzeylerin bakteri ve virüslerle dolu olduğunu gösteren bulgulara bir cevap niteliğinde.

Recaro CEO’su Mark Hiller’e göre, kendi kendini temizleyen koltuklar bir veya iki yıl içinde tanıtılabilir. Recaro, koltuklar için kullanılan kumaş ile anti-bakteriyel kaplamayı birleştirmeye çalıştığını bildirdi.

Recaro’nun ticari sınıf koltukları zaten 80.000 Euro’ya mal oluyor.

Kendisini temizlemenin yanı sıra, ticari sınıf koltuklar dijital hale getirilecek ve özel bir yaşam alanı da olacak. Ayrıca yerleşik masaj cihazı ve sırt ağrılarını tahmin etme gibi özellikleri de içerecektir. Ayrıca kendi içecek barlarına da sahip olabilirler.

Hiller, uçağın tasarımı yıllardan beri değişmediğinden, koltuk şirketleri arasındaki farkın kilit nokta haline geldiğini vurguladı. “Bireyselleşme, gökyüzündeki bir otel odası yaratma hayali olanlar için gerçekten de bir anahtardır” dedi.

Hassas hedefler

Dünya Sağlık Örgütü‘ne göre, bazı insanlar, kabinde havadaki nem oranı% 20’nin altında iken evdeki nem oranı genellikle% 30’un üzerinde olduğu için uçaklarda hastalanmaya daha duyarlı olabiliyor.

Çevre Sağlığı Araştırması Dergisi’nin 2004 yılında yaptığı bir araştırmaya göre, insanların normal bir karayolu yolculuğuna göre haya yolculuğunda soğuk algınlığına yakalama olasılığı daha yüksek

Düşük nem oranının yanı sıra, uçaklar patojenlerin kolayca kaçamadığı kapalı kaplar gibidir. Kabin içindeki havada yüzerler.

“Bir emniyet kemeri tokasının bir inç karesi, 1100 canlı bakteri ve mantar hücresine ev sahipliği yapabilir”

Koltukların, ciltle temas ettiğinde mikroplar için mükemmel bir üreme alanı olduğunu da kanıtlandı. Uçaklarda kullanılan temizlik bezlerinin analizine istinaden Ocak ayında yayınlanan bir rapora göre, Bir kemer tokasının bir inç karesi, 1100 canlı bakteri ve mantar hücresine ev sahipliği yapabilir. banyoya giden yolcular da dahil olmak üzere destek için koridor koltuklarının şöhreti daha da kötü.

Bu bulgularla birlikte, yolcular farklı virüs ve bakteri suşlarının savunmasız hedefleri olarak görünmektedir. Bu yeni inovasyon, mikrop fobisi olanların ve telaşlı ebeveynlerin huzur içinde seyahat etmesine izin verecektir.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe