Microsoft’ta Staj Yapmak İster misiniz? 0

microsoft_staj_projelist.com

Microsoft Türkiye, Talent Explorer programı kapsamında teknoloji sektörüne ilgi duyan öğrencileri uzun dönemli staja bekliyor.

Microsoft Türkiye’de staj yapmak isteyen öğrenciler, Microsoft’un staj programı Talent Explorer’a başvuruda bulunabiliyor. Ağustos ayında başlayacak olan program için başvurular www.cocuklukhayallerim.com sayfasından gerçekleşiyor.

Talent Explorer programında staja kabul edilecek öğrenciler, çeşitli sınavlar ve değerlendirme merkezi uygulamalarından geçiyor ve en başarılı olan adaylar stajyer olarak değerlendiriliyor. 2014 yılı Ağustos ayında başlayacak Talent Explorer staj döneminde 25 stajyeri istihdam etmeyi planlayan Microsoft Türkiye, staj politikası gereği üniversitelerin 3′üncü ve 4′üncü sınıf öğrencileri arasından alımları gerçekleştiriyor.

Kariyerinizde MACH hızına erişin

Talent Explorer stajlarını bitiren kişiler, Microsoft’un global yeni mezun programı ‘Microsoft Academy for College Hires‘ (MACH) programına da katılma imkanı kazanıyor. Stajyerleri geleceğin Microsoft çalışanları olarak görenMicrosoft, staj programını bir istihdam kanalı olarak değerlendiriyor.

Programa katılanların uzun süreli kariyer plan ve eylemlerini sağlıklı bir şekilde yapabilmeleri için onlara gerekli bilgileri sağlayan MACH programı, 2 yıllık bir süreçte tamamlanıyor. Program, katılımcıları kendilerine uygun uzmanlık alanına yönlendirmeyi ve onların kariyer gelişimlerini desteklemeyi amaçlıyor. Katılımcıların Microsoft’a daha çabuk adapte olmasını sağlamakla birlikte tüm dünyadaki MACH’ları ve programdan mezun olanları küresel bir ağ ile birbirlerine bağlıyor.

Vlad Bog: “Sevdiğiniz iş tutkuya dönüşür”

Microsoft Türkiye’nin stajyer ve yeni mezun istihdamına yönelik olarak Microsoft Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Vlad Bog, şunları söyledi:

Tanıştığım insanlar bana kariyerleri hakkında danıştıklarında onlara ilk sorum şu oluyor: Kariyerinde en mutlu olduğun an ne zamandı? Ardından da şunu soruyorum: ‘Bu anı mutlu kılan neydi?’ İşte bu ikinci soruya verilen yanıt başarılı bir kariyerin anahtarı. Çünkü işinizde iyi olmanız için işinizi sevmeniz ve kendiniz olmanız gerekiyor. Çünkü işinizi seviyorsanız ve kendiniz olabiliyorsanız artık bu sizin işiniz değil, tutkunuz haline gelmiş demektir. Siz bu noktadayken sonuçlar artık bir hedef olmaktan çıkıp mutluluğunuzun bir yan etkisi haline gelirler. Bundan daha harika bir şey düşünebiliyor musunuz?”

Çok uluslu kuruluşlara iş başvurunda bulunmak isteyen ve iş hayatında sürekli seyahat halinde olmayı tercih edenler için MACH programının ideal olduğunu söyleyen Bog, “MACH’ın temelinde farklı ülkelerde, farklı kültürlerde, farklı departman ve ekiplerle iş deneyimi kazanmak yatıyor. Ayrıca seyahat programınız da önceden belirlenmediği için hangi ülkeye, hangi görevle gideceğinizi de tahmin edemiyorsunuz. O yüzden zorluklara ve değişikliklere can atan, meraklı bir yapıda olmalısınız. Eğer bu tanım size uyuyorsa MACH programımızda mutlu olacağınıza eminim. Bir kariyere başlamak için bundan daha olağanüstü bir fırsat olacağını düşünmüyorum“​ dedi.

Microsoft Türkiye, Talent Explorer programına başvuruda bulunmak için http://www.cocuklukhayallerim.com/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Projelist

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe