Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Geleneksel otel işletmelerini ele aldığınızda, aslında bir ton yenilik olmadığını fark edeceksiniz. Çoğunlukla hala check-in ve check-out için bekliyorsunuz. Çalışanlara, kapıya astığınız işaret ile gizlilik arzunuzu bildiriyorsunuz. Mews, otellerin, özellikle de idari kısımda, daha modern bir dijital bağlamda nasıl çalıştıklarını yeniden düşünmenin zamanının geldiğine inanıyor ve Battery Ventures tarafından yönetilen 33 milyon dolarlık bir B Serisi yatırım fonu aldığını duyurdu.

Mews kurucusu Richard Valtr, 2012’de Prag’da kendi otelini kurduğunda, geleneksel olarak yönetilen otellerin işleyişini değiştirmek istedi. Valtr TechCrunch’a; “Otellerin, geçen yüz yıl boyunca oluşturdukları süreçleri kolaylaştırmak yerine, konuğun yaşadığı deneyim hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak şeklinde yöntemi değiştirmek istedim” dedi. Bu alandaki yeniliğin çoğunun Airbnb’yi birincil örnek olarak kullanan B2C alanında olduğunu da söyledi. Kendisi, Bu türden bir değişikliği otellerin çalışma şekline entegre etmek istiyor.
Valtr; “Esasen Mews’in yapmaya çalıştığı şey bu. [Odağı değiştirmek istiyoruz] neden seyahat etmeyi seviyoruz ve insanlar neden aslında otellerde kalmak, otelleri deneyimlemek ve profesyonel personel tarafından ilgilenilmeyi seviyorlar, bu gibi şeylere odaklamak istiyoruz. Bunu, belirli bir müşteriye gerçekten anlamlı bir deneyim ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlayacak şekilde yapmaya çalışıyoruz ”diye açıkladı.

Başlangıç olarak, Mews, birçok oteldeki otel personelinin çoğu zaman işlerinin bir parçası olarak yerine getirmesi gereken oda görevleri gibi birçok manuel görevi otomatikleştiren bulut tabanlı bir sistem oluşturacak. Valtr, personelin bu türden sıkıcı faaliyetlerden kurtarılmasının konuklara daha fazla konsantre olmalarını sağlayacağına inanıyor.

Ayrıca, konukların ve otellerin, mümkün olan en iyi deneyimi elde etmek için konaklamalarını özelleştirmeleri için yollar sunuluyor. Valtr, bu yaklaşımın otellerin yeni gelir fırsatları yaratmalarına izin verirken misafirlerin istedikleri konaklama türünü seçmelerine izin veren yeni bir esneklik düzeyi getirdiğini söylüyor.

Konuk bakış açısıyla, check-in işlemini tamamen by-pass edilebilir. Konuklar, tüm kayıt detaylarını önceden paylaşabilir ve odaya girmek için telefonlarına gönderilen bir şifre alabilirler. Sistem, Booking.com ve Expedia gibi üçüncü taraf otel rezervasyon siteleri ve diğer hizmetler ile entegre olup, yerel işletmelerin de ortak olmaları için birçok fırsat sunan açık ağırlama API’si ile hizmet verecek.

Şirket şu anda 47 ülkede 1000 mülkte faaliyet gösteriyor; ancak ABD’de bir varlığı bulunmuyor ve bu yatırımı New York’ta ‘de bir ofis açmak ve bu pazara açılmak için kullanmak istiyor. Valtr; “ABD pazarına gerçekten saldırmak istiyoruz, çünkü esasen tüm büyük zincirler için karar vericilerin çoğunun olduğu yer burasıdır. Ve en büyük markaların düşüncelerini gerçekten değiştirmezsek, endüstriyi değiştirmeyeceğiz ”dedi.

Bugün, şirketin dünyanın dört bir yanındaki 10 ofisinde 270 çalışanı var. Genel merkezler Prag ve Londra’da. Bunun yanında, şirket New York ofisini açma sürecinde ve bu durumda çalışan sayısı da artacak.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz