Lufthansa Kurumsal Marka Kimliğini ve Sitesini Yeniledi

Almanya’nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Lufthansa, yenilenen marka kimliği ile tüm uçaklarında, loungelarında ve internet sitesinde uyguladı.

Kurumsal kimliği değişikliğini bir törenle duyuran firmanın Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Carsten Spohr, “Yenilenen tasarımız şuandan itibaren tüm detaylarıyla karşınızda duruyor. Yenilenen uçağımız Lufthansa’nın müşterilerine vaat ettiği performansı gözler önüne seriyor” ifadelerini kullandı.

Yapılan değişiklik ile çok uzun yıllardır herkesin aşina olduğu, sarı renk üstüne lacivert Lufthansa rengi yerini koyu maviye bıraktı. Şirketin tüm ana ve yan markaları da baştan aşağıya yeni renge göre şekillendi. Yeni font geliştirilirken, kullanıcı deneyimini üst düzeye çıkaracak şekilde dizayn edildi, özellikle mobil cihazların ve akıllı saatlerin ekranlarında kolayca okunabilmesine dikkat edildi.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!