Lufthansa İnovasyon Merkezi Singapur Ofisi Açıldı

Asya Seyahat ve Mobilite Teknoloji ekosisteminden 100’ün üzerinde konuğun, uluslararası medya temsilcilerinin ve Lufthansa Grubu’nun üst düzey yöneticilerinin katılımıyla, Lufthansa İnovasyon Merkezi (LIH), ilk dış ofisi 28 Ocak Pazartesi günü Singapur’da açıldı.

Havacılık grubunun 2014 yılında kurulan dijitalleştirme ve inovasyon biriminin genişletilmesi, Asya teknoloji sektörünün seyahat ve mobilitenin geleceğinde hızla artan önemine yönelik stratejik bir cevap.

LIH Singapur‘un odağı başlangıçta seyahat ve mobilitenin dijitalleştirilmesi bağlamında spesifik pazar gelişmelerinin derinlemesine araştırılması ve ayrıca ilgili teknoloji oyuncuların ve sahadaki ilk stratejik ortakların bir ağının oluşturulması üzerinde olacak. Bu, Asya kıtasındaki bir Batı havayolu şirketi tarafından türünün ilk girişimi. INSEAD ile ilk ittifak kurulurken pazarda yer alan oyuncularla şu anda daha fazla işbirliği araştırıldı:

Singapur’da Dünyanın önde gelen işletme okullarından biri ile LIH ve INSEAD, “İşin Geleceği” konulu ve iş seyahatinin dönüştürülmesiyle ilgili bellirli bir konuyla ilgili araştırma anlaşması imzaladı. Araştırma projesi, Singapur ve Berlin’deki LIH Trend & Market Intelligence uzmanları tarafından yönetiliyor. Amaç temel bulguları bir Beyaz Kitap’ta yayınlamak ve Lufthansa Grubu ile birlikte doğrulanacak bir test projesi uygulamak.

Elde edilen araştırma bulguları gerçek dünya şartlarında derhal doğrulanmalıdır. Bu bağlamda LIH, dünyanın teknolojik olarak en gelişmiş havalimanlarından biri olan Singapur’un Changi Havaalanı ve Lufthansa Grubu ile birlikte Terminal 2’yi işleten Münih Havaalanı ile WeWork ile görüşüyor.

Lufthansa İnovasyon Merkezi Genel Müdürü Gleb Tritus; “Asya teknolojisi ekosisteminin eşsiz dinamizmini gelecekte daha da istikrarlı bir şekilde kullanmayı ve Lufthansa Grubunun yerleşik konumunu güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz. Singapur açıkça mobilite inovasyonunun öncüsü ve INSEAD ve diğer oyuncularla ilk işbirliğimiz, yerel oyuncuların deneyim ve keşfetmeye ne kadar istekli olduklarını kanıtlıyor” açıklamasında bulundu.

Yıl içinde, Çin’in Şangay kentinde ek bir ofisinin açılması planlanıyor. Yeni, dijital iş modellerine odaklanan Asya’ya geçiş, Lufthansa Grubu’nun tüm seyahat ve mobilite zincirinde dijital faaliyetlerinin belirleyici bir şekilde genişlemesini öngören dijital stratejisinin yanı sıra, lider teknoloji oyuncuları ile sürdürülebilir bir ağ oluşturma stratejisinin bir parçası.

Lufthansa Grup Dijital Strateji Başkan Yardımcısı ve Lufthansa Inovasyon Merkezi’nin Genel Müdürü Christian Langer; “Asya’daki girişimler, aynı zamanda dijital girişimler her zamankinden daha fazla, seyahat zinciri boyunca temel değişikliklerin arkasındaki itici güçtür. Lufthansa İnovasyon Merkezi’nin genişlemesiyle, tıpkı iç pazarlarımızda olduğu gibi bu ekosistemin ciddi bir parçası olmak istiyoruz” dedi.

Singapur’da kurulmuş olan yerel ekip, özellikle yerel pazar uzmanlıklarından ve mevcut ağlarından yararlanmak için, Lufthansa Grubunun mevcut Asya-Pasifik kuruluşu ile yakın işbirliği içinde çalışıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!