Lonely Planet, Yeni Tasarımıyla Dijitalde Yeniden Doğuyor 0

13 Aralık’ta Uzakrota Summit konuşmacılarından biri olacak Lonely Planet için zaten yoğun bir yıl olmakla birlikte yeni bir web sitesinin hayata geçirilmesiyle yeni bir adım daha atılmış oldu.

Seyahat rehberi markası bu kez sitenin kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çaba harcıyor, böylece kullanıcılar farklı “keşif, ilham ve gezi planlama” aşamaları ile site içerisinde kolayca dolaşabiliyorlar.

Fikir, daha iyi yerleştirilmiş ve uygun içeriğin yanı sıra yeni UEX ile birlikte Lonely Planet’in sattığı ürünlerde bağlılığı, dönüşüm oranlarını iyileştirebileceği ve markaya bağlılığını artıracağına ilişkin ortaya çıktı. Temel olarak, kullanıcılar tarama yapmaya veya farklı araçlar kullanmaya başladıkları anda tanımlanacak, böylece içerik ve diğer unsurlar söz konusu oturum için kişiselleştirilecek.

Yeni site, şirket tarafından yapılan iki satın alımın da başında bulunan yeni CEO Luis Cabrera‘nın atanmasından sadece beş ay sonra hayata geçti. Lonely Planet, Instagram gönderilerini rezervasyonlu deneyimlere dönüştüren yapay zeka odaklı TRILL Travel’ı Nisan ayında satın almıştı. Anlaşmanın şartları açıklanmadı.

Destinasyon içerik uzmanı ArrivalGuides’ın Şubat ayında kapanması da Lonely Planet‘e, sektördeki herhangi bir yerde B2B ilişkilerine girme fırsatı verdi. Cabrera; “Gezginlerimiz için sadece en iyi içeriği değil, aynı zamanda bu içeriğe erişilmesi ve deneyimlenmesi için en iyi yeri sunmaya odaklandık. Seyahat ihtiyaçlarının kişiden kişiye, andan ana değiştiğinin farkındayız. Bu yaklaşım, başka hiçbir seyahat markasının gidemeyeceği bir yere gitmemize izin verecek” dedi.

Sahadaki çalışmaları yürütmek üzere dijital ajans Acquia kiralandı.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.