Lonely Planet, Medya Ortakları İçin İçerik Lisans Programı Oluşturuyor 0

Uluslararası seyahat yayıncısı ve medya oyuncusu Lonely Planet, üçüncü tarafların artık içeriğini kendi platformlarına entegre edip kullanabileceğini açıkladı.

Lonely Planet İçerik Lisansı kapsamında iş ortakları, kendi kullanımları için çözüme ve seyahat içeriğine programlı olarak erişebilecek.

Lonely Planet, içerik çözümünüm seyahat markalarının kullanıcı deneyimlerini daha iyi hale getirmelerine yardımcı olmak üzere 8.000’den fazla şehir rehberi içerdiğini belirtiyor.

Bu duyuru, ArrivalGuides‘ın 2019’da satın alınmasını ve Genel Müdür Luis Cabrera tarafından Lonely Planet’i daha yakın iş fırsatlarına yönlendirmek için gösterilen çabaları izliyor.

Cabrera; “Bu, ArrivalGuides’ı satın almamızın ardından bir sonraki aşama. Araştırmalar, huni boyunca değerli destinasyon bilgileri sağlandığında gezginlerin seyahat rezervasyonu yapmaya daha meyilli olduğunu gösteriyor. Dünyanın en büyük uzman küratörlüğünde seyahat veri havuzunun tepesinde yer alıyoruz, bu nedenle hizmet olarak ortaklarımıza bu içerik için izin vermek mükemmel bir anlam taşıyor” dedi.

Ürün, seyahat şirketlerinin kitleleri için, yap ve gör, restoranlar, alışveriş ve barlar ve gece hayatı gibi içerik kategorilerini kapsadığı birçok destinasyon için arama özelliğine sahip özelleştirilebilir bir içerik paketi sunduğunu iddia ediyor.

Lonely Planet, ArrivalGuides Genel Müdürü Magnus Aideborn’un içerik lisanslama çalışmalarına öncülük edeceğini ileri sürüyor.

Aideborn, “Bizi B2B alanında destinasyon içeriğin dünyanın en büyük programlı dağıtımcılarından biri haline getirecek olan teklifimize seyahatte en güvenilir sesi eklemekten heyecan duyuyoruz. Bu yeni ürün masaya muazzam fırsatlar getiriyor ve tüm endüstri için bir oyun değiştirici olabilir. Gelecekte parlak bir gelecek görüyorum” dedi.

Lonely Planet, Pathfinders programından influencer içeriği ekleyerek platformu geliştirmeye devam edeceğini söylüyor.

Cabrera, “Tıpkı Lonely Planet Deneyimleri’nin yeni lansmanı gibi, markamızı sevgili rehber kitaplarımızın ötesine taşıma fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz” diyerek ekledi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.