LG Robotları Seyahatlerinizi Kolaylaştırmak İçin Geliyor

Yakın zamanda bir otele giriş yaptığınızda valizlerinizi taşımak için sizi bir robot karşılarsa şaşırmayın. Çünkü LG gibi markalar hayatı kolaylaştıracak teknolojiler üzerinde sürekli çalışıyor.

The Jetsons (Jetgiller) çizgi filmini bilenler robot Rosie’yi tanır. Ev ve aile ile ilgili tüm işlerde son derece becerikli olan bu robot henüz hayatlarımızda gerçekten var olmasa bile teknoloji hızla o yöne doğru ilerliyor.

Tahmin edebileceğiniz üzere LG gibi markaların ürettiği robotlar öncelikle otel ve havalimanı gibi yerlerde deneniyor. Karşılıklı memnuniyet oranı bu gibi projelerin devamı için son derece önemli.

Robot ve Hizmet Alanları

Check-in’inize yardım ettikten sonra valizlerin odalara bu robotlar ile taşınması ilk etaptaki yeniliklerden sadece birkaçı.

Serving Robot (hizmet eden robot) ise misafirlere ikramlıkları portatif tepsisinde taşıyabiliyor. Bu robotların özellikle havalimanı, restoran ve barlarda kullanılması öngörülüyor. Hatta alışverişe çıkan robotlar bile üretiliyor.

LG markası bu ve benzeri konsepte sahip robotların geliştirilmesi yönelik çalışmalarını uzunca bir süredir yürütüyor. Hatta günümüzde Güney Kore Uluslararası Havalimanı’nda birçok yabancı dile hâkim bir robot test aşamasında. Robot, havalimanındaki yolcuların uçuş ile ilgili sorularını yanıtlamak için hizmet veriyor.

LG tarafından yapılan açıklamaya göre robot teknolojisi konusunda marka kendini sürekli geliştirmeye devam edecek. LG Yöneticilerinden Ryu Hye-jung, “Hem kurumsal hem de bireysel alanda faydalanabilecek ürünlerin üretimini sürdürmek konusunda çok kararlıyız. Özellikle de robot üretimi sektöründe.” diye açıklama yaptı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!