Lastminute.com Markası Olan The Travel People Yüzde 30 Büyüme Sağladı

Geçen yıl the Travel People olarak kurulan Lastminute.com’un medya markası yıldan yıla %30 gelir artışı yaşadı.

Müşteri profili oluşturmak için Online Seyahat Acentelerinin verilerini kullanarak çalışan the Travel People,  ilgili olduğu düşünülen servis ve ürünlerle ilgili otomatik olarak reklam sağlıyor.

Ticaret Müdürü Alessandra Di Lorenzo The Travel People’ın yeniden markalaştığından beri 300’den fazla reklam verenden 1,500’ü üzerinde kampanya aldığını söyledi.

Marka, lastminute.com’un aylık 43 milyondan fazla kullanıcısına erişim sağlıyor.

Reklam verenler arasında kendi turistik mekanlarının tanıtımını yapan turizm kurulları kadar, parmak arası terlikten bikiniye ve aksiyon sporları kamerasına kadar çeşitli ürünler satan şirketler de bulunuyor.

Di Lorenzo ciroyu açıklamamakla birlikte, artan gelirle beraber the Travel People’ın lastminute.com’un “stratejik odak noktası” haline geldiğini belirtiyor.

“İş, içerik alanı yönünde ilerliyor ve ürün ve hizmetler çok fazla insanın karşısına çıktığı için sonuçlar reklam verenlerin geri döndüğünü gösteriyor.Reklam vermek çok karlı bir iş ve reklamlar mükemmel rezervasyon motorumuzu tamamlıyor ve müşterilere ilham vermeye çalışıyor” diye sözlerine ekliyor.

Di Lorenzo Lastminute.com aracılığıyla Malta’ya olan rezervasyonların, ülkenin turizm otoritesinin The Travel People aracılığıyla yürüttüğü ilham verici içeriğe bağlı olarak geçen yıl %300 arttığını belirtiyor.

Şirket, verilerini kullanarak müşterilerine kendi tercihleri doğrultusunda Malta’da yapılabilecek şeyler hakkında öneride bulunuyor. Aynı zamanda müşterilerin rezervasyon alışkanlıklarını analiz ediyor ve Malta’yı daha önce rezervasyon yaptığı veya çevrimiçi olarak araştırdığı yerlere benzer bir turistik yer önerisi olarak sunuyor. Di Lorenzo bunun “müşteri gizliliğine tam saygı ile yapıldığını” vurguluyor.

Geçtiğimiz yılda Lastminute.com, insanları favori müziklerine dayanarak seyahat etmeye teşvik etmek için Spotify ile bir kampanya başlatmıştı.

Di Lorenzo, Amadeus’un bu yılın başında önerdiği gibi the Travel People’ın kendi reklam harcamalarını geri almak için düşük dönüşümlü seyahat alanındaki rakip markaların ürünlerini reklam yapmayacağını söylüyor.

“Bu baktığımız bir şey değil fakat sonuçta veriler karar verecek” diye de belirtiyor.

“The Travel People’ın başarısı, lastminute.com’un uzmanlığını seyahat sektörü içindeki ve dışındaki şirketlerle danışmanlık temelinde paylaşmasını sağladı” diyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!