Küresel Toplantıları Gerçekleştirebileceğiniz En İyi Yerler 0

Cvent toplantı yönetim şirketi 2016’nın en popüler 50 kongre şehrini ve toplantı merkezini Amerika, Asya Pasifik (APAC) ve Avrupa-Orta Asya-Afrika (EMEA) kategorilerinde açıkladı.

Cvent daha önceden 50 kongre şehrini Amerika ve Avrupa için açıklamıştı. Bu sene kategorilerin artmasındaki en büyük etken EMEA listesinde 11. Sırayı alan Dubai’nin de sıralamalara dahil edilmesinin istenmesiydi. Geçtiğimiz sene ilk 50’de ise hiçbir Orta Doğu ülkesi yer almamakta.

Benzer şekilde eğer Cvent’in Kanada’yı listelerine dahil edebilmek için Kuzey Amerika kategorisini de oluştursaydı işler daha da ilginç bir boyuta taşınabilirdi. Çünkü Vancouver ve Toronto Uluslararası Kongre Birliği’nin Dünya çapındaki sıralama listesinde 38. ve 39. sıralarda yer almakta. Bu sıralama sonucunda 47. Ve 49. Sıralardaki New York’u ve Washington’u geride bırakan Kanada şehirleri Cvent’in listesine dahil olabilseydi Amerika sıralamasında ilk 10’da değişikliklere sebep olabilirdi.

Cvent yöneticilerinden Kevin Fliess’a kategorilerin bu sene neden genişletildiğini sorduk.

Fliess ‘Amerika uluslararası etkinliklerin Dünya çapında yarısından çoğunu kapsamakta. Bir diğer yarım ise Amerika dışında gerçekleşmekte. Bu yüzden eşit bir önem söz konusu. Yıllardır biriktirdiğimiz bilgiler sonucunda artık bölgesel analiz yapabilme yeterliliğine sahibiz. Bu sebeple Dünya’yı üç ana bölgeye ayırarak incelemelerde bulunduk’ dedi.

Bölgelere göre ilk 12 sıralaması ise şu şekilde:

dubai1

Amerika sıralamasında Orlando, Chicago ve Las Vegas yıllardır ilk 3 sırayı başka şehirlere kaptırmamakta. Son 5 sene içerisinde 4 kez Orlando Amerika bölgesinde 1. sırada yer alıyor.

Fliess’a göre Nashville şehri ilk 10’da ancak bu sıraya gelmesindeki tek neden şehrin büyüklüğü. Nashville 42% oranında buluşmaların, etkinliklerin ve iş sebepli seyahatlerin ev sahipliğini yapmakta. Ayrıca Omni Nashville Hotel ve Gaylord Opryland Resort & Convention Center Amerika’da 2016’da Cvent en iyi 100 otel listesinde 1. ve 2. sırayı elinde tutmakta.

EMEA bölgesi için ise Fliess, ‘Dubai Orta Asya’daki gelişmenin bir göstergesi, ve Dubai tek başına Dünya standartlarında bir kongre merkezi.’ yorumunda bulundu.

Kaynak: Skift

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.