Klook, Shangri-La Hotels ile Stratejik Ortaklık Kurdu 0

Tur ve aktivite tedarikçisi Klook, Shangri-La ile stratejik bir ortaklık gerçekleştirerek her bir misafirin kalışı esnasında deneyimler envanterine erişmesini sağlayacak. Klook, uluslararası otel markası için tur ve aktivite tedarikçisi olacak.

Stratejik ortaklık, otelin Konsiyerj masasında bir tablet aracılığıyla erişilebilen Klook Konsiyerj’in uygulamaya konulmasıyla başlayacak. Klook Concierge, bu ortaklık için geliştirilen Shangri-La’ya özgü bir platform. Şu anda pilot aşamada olan Klook Concierge, 2019’da tüm dünyada yaygınlaştırılmadan önce bu ay içerisinde Bangkok, Singapur ve Hong Kong’da piyasaya sunulacak.

Klook Baş Gelir Görevlisi Anita Ngai; “Lüks gezginler akıllı, kullanışlı ve parasız çözümler aramaya başladıklarından beri her zamankinden daha teknoloji meraklısı. Biz de sürekli olarak Klook’un hizmetlerini zenginleştiriyoruz.

“Bu ortaklığın kuruluş aşamasından itibaren altı ay geçti, bu da kısa bir süre değil… Ortaklığın her iki şirketin de güçlü yanlarını bir araya getirdiğini ve gerçekten iyi bir sinerjiye sahip olduğunu gördük” dedi.

Otellerin konsiyerj bölümünde Klook rezervasyonları tablet üzerinden yapılabilir. Her misafir platformdaki yerel deneyimlere göz atabilir ve otel lobisinin konforunda ileri tarihli veya son dakika rezervasyonlar gerçekleştirebilir. Bu, Shangri-La’nın konaklamanın ötesinde, konuklar için değer teklifini geliştirme stratejisinin bir parçasını oluşturuyor.

Klook Concierge, Shangri-La’nın seyahatleri boyunca ve destinasyonlarda müşterilerine eşlik edebileceği bir kanal görevi görebilir.

Shangri-La Hotels Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Irene Lin; “Ek otel ve destinasyon özellikleri sunarak, misafirlerin artan ihtiyaçları doğrultusunda değer tekliflerini güçlendiriyor ve seyahatleri sırasında daha ilham verici seçenekler sunuyoruz” dedi.

Konsiyerj yoluyla yapılan rezervasyonlar doğrudan odalar için faturalandırılabildiğinden bu ortaklık misafirlere ekstra bir kolaylık sağlayacaktır, bu nedenle misafirler tüm ödemelerini kalışlarının sonunda gerçekleştirilir.

Shangri-La’nın en sadık misafirleri, bu ortaklık sayesinde, birkaç ekstra avantajdan da keyif alacaklar. Otel gruplarının üyeleri , Golden Circle sadakat program ile Klook Concierge aracılığıyla yapılan rezervasyonlardan puan kazanacaktır. Golden Circle üyeleri ayrıca puanlarını 2019’un üçüncü çeyreğinde Klook’nun 60.000’den fazla deneyime sahip geniş envanterinden rezervasyon gerçekleştirmek için de kullanabilirler.

Başkan Yardımcısı – Sadakat ve Ortak Pazarlama, Başkan Yardımcısı Wee Kee Ng; “Sadık üyelerin otelde bulunmayan deneyimler için de puanlarını kullanmalarını sağlayarak,” kazan ve harca” teklifini geliştirmek istiyoruz” dedi.

İki şirket, gelecek yıl platformda benzersiz Shangri-La deneyimlerini de sunmak gibi ortak pazarlama girişimleri konusunda da işbirliği yapacak. Bu Ortaklık, Shangri-La‘nın Klook’a ve aynı zamanda kendi müşterilerine özel paketler ve deneyimler sunmasını sağlayacak.

Otel grubu için Klook Concierge tableti, daha dijital hizmetler için artan misafir taleplerini karşılayan daha teknoloji odaklı bir yaklaşıma doğru bilinçli ve planlı bir hareket.

Ng; “gezginlerin deneyimler için daha fazla harcamaları daha muhtemel ve oteller, seyahatlerinin yalnızca bir parçası.” Stratejik ortaklık, otel grubuna müşterileriyle daha fazla temas noktası sağlayacak” dedi.

Kendisi ayrıca, Shangri-La’nın müşteri tabanı aracılığıyla “Klook’un platformlarına çekebileceği büyük bir hedef kitleye” de dikkat çekti ve “artık her iki şirket de gerçekten yeni müşteriler tanıyabilir ve edinebilir” dedi.

Klook, dünya çapındaki 100’den fazla Shangri-La Oteli ve Tatil Köyü aracılığıyla müşteri tabanını genişletmeye devam edebilir. Otel grubunun küresel varlığı göz önüne alındığında, bu Klook için Asya-Pasifik’deki gücünün ötesine geçmek ve uluslararası varlığını inşa etmek için umut verici bir strateji.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.