Klook, D Serisi Yatırım Turunda 200 Milyon Dolar Topladı

Bu turdaki yatırımcılar arasında Sequoia Çin, Matrix Partners, Goldman Sachs, Boyu Capital, TCV, Asya merkezli bir hükümet fonu, OurCrowd ve bazı aile yatırım grupları bulunuyor.

Sequoia Çin, Matrix Partners ve Goldman Sachs Ekim 2017’deki C Serisine de liderlik etmişti.

Bu yatırım, Klook‘un seyahat sektöründe küresel bir oyuncu olarak konumunu güçlendiriyor ve ürün büyümesi ve teknoloji yeniliği de dahil olmak üzere ABD ve Avrupa’da büyümesini hızlandırıyor.

2014 yılında kurulan Klook, dünyanın dört bir yanındaki turistik yerleri, turları ve yerel deneyimleri, yerel ulaşım ve demiryolu hizmetlerini kapsamaktadır. Dünya çapında 200’den fazla destinasyonda 5.000’den fazla endüstri ortağı tarafından sağlanan 50.000’den fazla aktivite ve hizmet sunmaktadır.

Geçtiğimiz yıl C Serisi yatırım turunu 60 milyon dolarla kapatan şirket, Londra ve Amsterdam‘da ofisler açtı ve şu anda dünya çapında 16 ofiste 600’den fazla kişiyi istihdam ediyor.

Bu büyüme, bağımsız gezginlerin artışından ve seyahat deneyimleri için artan tüketici memnuniyetinden kaynaklanıyor. Şirket, 2018’deki yıllık rezervasyonlarda 1 milyar dolara ulaşma yolunda ilerliyor.

Klook, ABD’de 2018 yılı sonuna kadar bir ofis açma planıyla küresel ayak izini genişletmeye devam edecek. Şirket ayrıca gezginler için farklı ve benzersiz destinasyon içi deneyimlere yönelik Asya’dan gelen artan talebi karşılamak için platform üzerinde ABD ve Avrupa merkezli daha fazla faaliyet ve hizmetler ekleyecek.

Eş zamanlı olarak Klook, hem Amerika hem de Avrupa’daki gezginleri Asya’ya getirmeye çalışacak ve şirketin, hem popüler hem de benzersiz olan yerleri kolayca keşfetmeleri için yolculara dünya çapında hizmet sunma vizyonu da desteklenecek.

Klook, seyahatte yenilikçiliğin sürdürülmesinde, Merchant App ve QR-code tabanlı e-kupon ödeme gibi seyahat operatörü çözümleri geliştirerek öncü olmuştu.

Klook’un teknoloji çözümleri, dünyaca ünlü cazibe merkezleri, demiryolu taşımacılığı ve diğer çevrimdışı hizmet operatörleri dahil olmak üzere ticari ortakları tarafından kabul edilmiş ve benimsenmiştir.

Klook, modern gezginler için zahmetsiz, gerçek zamanlı rezervasyon deneyimleri sağlamak için ticari ortaklarıyla işbirliği yapmaya devam edecek.

Klook‘un CEO’su ve Kurucusu Ethan Lin; “Misyonumuz gezginleri kendi eşsiz yolculuklarını oluşturmaları için güçlendirmektir.

“Bu yatırım turu bizim için önemli bir dönüm noktası. Yeni yatırımcılarımızın yatırımı ve kapsamlı deneyimi, ticari portföyümüzü daha da sağlamlaştırmamızı ve hatta daha fazla aktivite ve destinasyonla gezginlerin dünyayı keşfetmelerini sağlayacaktır” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!