Kayak Brezilyalı Seyahat Meta Arama Sitesi Mundi’yi Satın Aldı

Güney Amerika’da devam eden büyüme ve genişleme stratejisinin bir parçası olarak Kayak, Brezilya’nın ilk online seyahat meta arama sitesi Mundi’nin varlıklarını satın aldı.

Priceline’a ait olan Kayak, Brezilya sitesinin teknolojisini ve domain adını edindi.

Mundi’nin yaptığı kısa bir açıklamaya göre Mundi ayrı bir marka olarak çalışmaya devam edecek.

Phocuswright’a göre Brezilya seyahat pazarı yükseliyor ve dağıtım şirketleri Brezilya pazarını sağlıklı olarak tarif ediyor. Kayak ise gittikçe daha rekabetçi hale gelen Brezilya pazarına ilk Mayıs 2014’te girmişti.

Priceline’a ait meta arama şirketi, Avrupa tabanlı fiyat karşılaştırma sitesi Momondo’yu da satın almıştı. Priceline, Şubat başında 550 milyon dolarlık bir anlaşma ile Momondo’yu satın alacağını açıklamıştı.

Son yıllarda geniş Latin Amerika pazarına Skyscanner ve Kayak’ın girmesiyle meta arama konsepti Brezilya’da hız kazandı. Kayak şimdi Brezilya’da, Kayak, Momondo ve Mundi markalarını işletecek.

Kayak’tan gelen açıklamada;

“Mundi’yi küresel markalar portföyümüze eklediğimiz için heyecanlıyız. Mundi Brezilya’da online seyahat aramanın öncülüğünü yaptı ve sadık bir kullanıcı tabanı oluşturdu. Mundi’nin marka değerini Kayak teknolojisi ile birleştirerek piyasadaki daha fazla gezgine ulaşabileceğiz” denildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!