Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uluslararası Hamad Havalimanı(HIA), Katar’ın dijital stratejisinin bir parçası olarak Google’ın 360 derece Street View sunumunu gerçekleştirdiğini açıkladı.

Google Haritalar‘ın bu özelliği kullanıcıların dünyanın dört bir yanındaki yer işaretlerini, doğal güzellikleri ve kültürel ve tarihi bakımdan önemli siteleri keşfetmesini sağlayan bir özelliktir. Bugün, internet bağlantısı olan herkes, havaalanında bulunan Katar Duty Free, alışveriş merkezi ve 600.000 metrekarelik terminallerinde içinde bulunduğu havalimanı tesislerini keşfedebilir.

Uluslararası Hamad Havalimanı Operasyon Sorumlusu Badr Mohammed Al Meer, “Havalimanızda Google Street View‘in lansmanıyla dünyanın dört bir yanından gelen müşterilerimiz, havaalanında ödül kazanan tesisleri, havaalanı mimarisi ve tasarım kalitesini deneyimleme fırsatını bulacak. SED olarak, Ortadoğu’daki 360 derece Street View‘ı Google ile başlatan ilk havaalanı olmaktan gurur duyuyoruz. Ayrıca, bu özelliği başlatan dünyanın seçkin birkaç havalimanı arasında yer alıyoruz “dedi.

Google, doğal güzelliğin, turistik bölgelerin ve diğer ikonik yapıların görüntülerini almak için bu görüntüleri kaydettiği çantası Trekker‘ı kullandı. Google Street View ekibi ayrıca, Hamad Uluslararası Havaalanı‘ndaki yetkililerle birlikte çalıştı.

Katar’ın dünyaca ünlü havalimanı şimdi Eyfel Kulesi gibi Street View‘deki diğer küresel mekanlara katılıyor. Havaalanının iç görüntüleri artık Google Haritalar’da mevcut olacak ve https://goo.gl/maps/vhd248J7hB62 adresinden görülebilecek.

 

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz