Katar Ulusal Turizm Konseyi Wego ile Birlikte Çalışacak

Katar Ulusal Turizm Konseyi (QNTC), tanınmış seyahat arama motoru Wego ile 15 ülkeden 225 milyon yolcuyu, son varış yerlerine ulaşmadan önce üç gün boyunca mola yeri olarak Doha’yı seçmeye teşvik etmek amacıyla yeni bir ortaklık kurdu.

İki kuruluş, Güney Asya’dan gelen gezginleri hedefliyor, hedef ziyaretçilerin 37 milyonu Singapur ve Malezya’dan geliyor.

QNTC Baş Pazarlama ve Tanıtım Sorumlusu Rashed AlQurese; “Birçok Singapurlu ve Malezyalı, Qatar Airways ile uçuyor ve daha batıya doğru ilerlerken Doha’da duruyor. Wego ile olan ortaklığımız, transit geçiş yapan yolcuları havaalanından çıkmaya teşvik etmeyi ve Doha’yı güzergahlarına mola yeri olarak eklemeyi hedefliyor. Singapur ve Malezya’nın en iyi seyahat kaynaklarından biri olan Wego ile ortaklık yapan QNTC, bu bölgeden Katar’a daha fazla turizm akışını hedefliyor” açıklamasını yaptı.

Ağırlama ve seyahat veri sağlayıcısı Olery tarafından yayımlanan son raporlardan birine göre Katar, ağırlamada sıralamasını yükseltmeye devam ederek Orta Doğu destinasyonlar listesinde yükselmeye devam ediyor. Katar’da otel odaları en yüksek sıralarda yer alarak 9 üzerinden 8,9 puan aldı. Bu da ülkeyi sıralamada listenin başına taşıyor. Katar, ayrıca mutfak (8.9), servis (8.9) ve tesis (8.5) sıralamasında da yüksek not aldı.

Raporlar, Katar’ın son yıllarda dünyanın en güvenli 10 ülkesinden biri olduğunu ve düşük suç oranları dolayısıyla güvenliğin, gezginlerin Singapur ve İsviçre gibi ülkelerde bulmayı bekledikleri güvenlik seviyesi ile karşılaştırılabilir olduğu anlamına da geliyor.

Wego Kurucu Ortağı Craig Hewett; “Doha, Güney Asyalı gezginlerinin ilgisini çekmesi bakımından önemli bir potansiyel gösteriyor. Bölgedeki diğer benzer destinasyonlarla karşılaştırıldığında, Katar, ülkenin zengin mirasını ve büyüleyici kültürünü kutlayan otantik deneyimler sunuyor. Doha, çeşitli üst düzey restoranlara, kültürel turlara, müzelere, alışveriş deneyimlerine ve daha fazlasına ev sahipliği yapıyor. Özellikle Qatar Airways ile Orta Doğu’daki en iyi seyahat noktası olabileceğine ve yine Qatar Airways ile uçuyorlarsa, Singapur ve Malezya’dan gelen gezginlerin burayı tanımaları gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!