Kasım Ayında Gezginler Tarafından Çekilmiş En Güzel 5 Fotoğraf 0

Lonely Planet’ın Pathfinders oluşumu her ay en güzel kareleri bizlere sunuyor. Alaska’nın buz mağaralarından Fas’ın esrarengiz çöllerine kadar uzanan Kasım ayının en güzel fotoğraflarına hızlıca bir göz atalım.

BYRON BUZULU, ALASKA, ABD

insta2

Dwayne Parton Byron Buzulu’na tırmanma esnasında buzul mağaralarını keşfetmeye çalışırken bu mağarayı bulduğunu söylüyor. Bir hafta sonra ziyaret ettiğinde ise mağaranın yapısının değiştiğini görmüş.

NUWARA ELIYA, SRİ LANKA

insta3

Nuwara Eliya ve Ella arasındaki tren yolculuğu esnasında yağmurlu bir havada çekilmiş bu fotoğraf Sri Lanka’nın doğal güzelliği ve mistik atmosferini en güzel anlatan görsellerden biri.

SUNDA KELAPA, JAKARTA, ENDONEZYA

insta4

Jakarta’nın Sunda Kelapa limanında çekilmiş bu fotoğraf limanda sıralanmış yaşanmışlıklarla dolu ve bir sonraki maceralarına kadar istirahatte olan  geleneksel ahşap gemilerin hüzünlü bekleyişini bize sunmuş.

BOGOTA, KOLOMBİYA

insta5

Bogota’nın meşhur La Candelaria caddesinde en az bu kadar güzel başka grafitilerde görmek mümkün. Şehrin bohem yapısını muazzam sanat icrasıyla birleştiren bu şaheser yağmurlu bir günün kasvetine karşı umudu bize hatırlatıyor.

AIT BEN HADDOU, FAS

insta6

Gladyatör ya da Prince of Persia filmlerini hatırlatan muhteşem güzellikteki kumdan yapılarla karşınızda büyülü şehir Ait Haddou.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.