Kar Yağarken Yapılacabilecek Eğlenceli Aktiviteler 0

Kış kendisini ülkemizde yavaş yavaş göstermeye ve bazı şehirlerimizde kar yağışı çoktan başlamışken işte size karlı bir hafta sonunda yapılabilecek aktiviteler.

1.Karda Doğa Yürüyüşü

Karda yürüyüş çok yorucudur… Özellikle kar derinliği arttıkça, zorlukta artar. Bu nedenle yürüyüş planlamasını karın durumuna göre yapın… Örneğin ayak bileklerinizi aşan bir kar derinliğinde 20-25 km.lik bir yürüyüşü hayal bile etmeyin. Ben yürüyüş mesafeniz 10 km. yi geçmesin derim. Tabi o da eğer fit ve formda iseniz… Günlük yürüyüş mesafenizi kar derinliği ve rota zorluk derecesi arttıkça daha da kısaltın. (Derin karda ortalama yürüyüş hızınızı 1-1.5 km./saat olarak hesaplayın.)

2.Kar Motoru Safari

Bacaklarınızın altında hissedeceğiniz yüzlerce beygir gücündeki bir kar motoru ile keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek ister misiniz? O zaman Kar Motoru Safarileri tam size göre.

3.Buz Pateni

Buz pateni genel olarak estetik ağırlıklı ve bireysel ya da çiftlerle buz zeminde altı kızaklı patenle kayarak yapılan estetik yönü de bulunan spor.

4.Kardan Adam

Kardan adam yapalım, burnuna havuç takalım. Üşüyor bu havada, boynuna atkı saralım.

Kardan adam yapalım, gözüne kömür takalım. Üşüyor bu havada,   şapkayı giydir başına.

5.Kar Topu Savaşı

Kış aylarının müjdesidir. Yediden yetmişe herkesi içine alan, eğlenceyi karnavala çeviren, adrenali uçuran hayatın en keyif verici oyunudur. Toplu bir ibadet, koca koca adamları işyerinde mesaiyi bıraktırıp çocukluk günlerine döndürendir. Herkesin içinde bir çocuk vardır derler ya bu çocuk en çok beyaza bürünmüş şehrin saçak altlarında beliriyor.

6.Kar Dalışı

Adrenalin sevenler için harika bir aktivite. Tabi ki güvenliği ve Türkiye’de olduğunuzu unutmamak şartıyla 🙂

7.Buz Pistine Dönmüş Yolda Kayan Arabaları İzlemek

Özellikle ülkemizde çok revaçta olan bir aktivitedir. Yürüyemediğimiz yollarda ayakta durmaya çalışırken kayan arabaların buz üzerindeki o harika dansını izlemeyen var mi aramızda?

 

 

 

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.