Kampçılar için Airbnb: Gamping 0

Kampçılar için Airbnb: Gamping

Kısa süreli ev ve oda kiralama servisi Airbnb dünyadaki popülaritesini artırırken bu modeli kullanan bir başka yeni servis olan Gamping, Airbnb’den farklı olarak kampçıları hedefliyor. Dünyanın çeşitli yerlerinde kamp yaparak konaklamak isteyenler Gamping üzerinden kamp yerleri bulabiliyorlar ya da kamp alanı sunan kişiler platform üzerinden yeni misafirlerine arazilerini açabiliyorlar.

Farklı bir ülkeye gidecekseniz ve ekonomik bir konaklama arıyorsanız kamp yapmak en iyi seçeneklerden biri. Hem doğayla iç içe olmak hem de konaklamaya çok fazla para harcamak istemeyenlerin tercihi olan kamplar için şimdi Airbnb benzeri bir platform var.

Şu anda dünya üzerinde 18 ülkeyi kapsayan Gamping (Türkiye henüz yok), kampçılarla arazilerini kampçılara açmak isteyenleri bir araya getiriyor. Bilmediğiniz bir yerde rastgele bir yerde kamp yapmaktansa size özel bir mülkün güvenli çevresi içinde doğal bir konaklama sunan Gamping ile gezilerinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Gamping

Yeni insanlarla tanışmanızı da sağlayarak size sosyal bir seyahat olanağı sunan Gamping ayrıca kamp için kiralayacak arazilere sahip ev sahipleri için de büyük bir fırsat. Böylelikle konaklamaya müsait açık hava alanlarına sahip kişiler bunlardan para kazanırken dünyanın çeşitli yerlerinden gelen kişileri misafir etme ve güzel anılara sahip olma şansı kazanıyorlar.

Gamping’in çalışma biçimi ise Airbnb ile aynı. Siteden kamp yapmak için en güzel yeri araştırıp buluyorsunuz ve kamp sahibiyle iletişime geçiyorsunuz. Kamp sahibinizle anlaştığınız takdirde tek yapmanız gereken rezervasyonunuzu tamamlamak ve çadırınız, sırt çantanızla yolculuğunuza adımınızı atmak.

Gamping-

Kamp alanı sahipleriyse aynı şekilde ücretsiz olarak Gamping üzerinde ilanları oluşturabiliyor ve ziyaretçilerini beklemeye başlıyor. Tabii başvuruda bulunanları kabul edip etmemek de kamp sahibinin insiyatifinde.

Eğer farklı bir deneyim arıyorsanız Gamping’i buradan inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Sosyalmedya.co

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.