Jolly Tur 0

21372154136jollytur-svgJolly Tur, 1987 yılında Sinan Vardar tarafından kurulan, Türkiye merkezli bir tur operatörüdür.

1994 yılında Öger Tur ile birleşen Jolly Tur, 2003 yılına kadar Öger Tur kuruluşu olarak sektörde varlığını iç turizm ve incoming (karşılama) alanlarında sürdürmüştür. Rusya pazarının operatörlerinden bugünkü TUI – Moss Travel’ın da kurucu ortaklarından olan Sinan Vardar; aynı dönemde Öger Holding ve iştirakleri olan firmalarda yönetici ortak olarak yer almış olup 2003 yılında bu ortaklıklardan ayrılmıştır.

Jolly Tur, Ahmet Mete Vardar‘ın Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Mert Vardar’ın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ortaklığında yönetilmeye devam etmektedir.

Yıllık 350.000 kişiyi aşkın müşteri potansiyeline sahip Jolly Tur; iç turizm, yurtdışı turları, kültür turları, kıbrıs turları, fuar organizasyonları, MICE (Toplantı-Grup Turizmi-Kongre-Etkinlik Turizmi), uçak bileti,otobüs bileti, araba kiralama ve kurumsal hizmetler gibi alanlarda hizmet vermektedir.

Jolly Tur’un müşteri memnuniyeti ve kalite değerleri 2010 yılından itibaren uluslararası akreditasyonlu Equal Assurance firması tarafından ISO 9001:2008 Kalite Yönetimi ve ISO 10002:2004 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemleri ile sertifikalandırılmıştır.

Jolly Tur kendisine ait 5 merkez satış ofisi, bölge lojistik hizmetlerini de yürüten Bodrum ve Antalya merkezleri ile birlikte Türkiye genelinde alışveriş merkezleri dahil olmak üzere 81 ilde 600’e yakın satış noktasına sahiptir. Ayrıca bünyesindeki ekip tarafından desteklenen ve takip edilen acenteleri ile online rezervasyon sistemleri üzerinden çalışmaktadır.

Jolly Tur, nitelikli personel yetiştirmek ve sahip olduğu Türkiye genelindeki tüm satış ağının eğitim süreçlerini desteklemek amacı ile Jolly Akademi’yi hayata geçirmiştir. Bu doğrultuda tüm satış ağındaki 2000’e yakın kadrosu, her yıl rutin satış teknikleri ve müşteri hizmetleri üzerine eğitimler almaktadır. Türkiye içinde ve dünya genelinde yerel rehberlik hizmetlerini sağlayan 400’ü aşkın rehber – tur lideri kadrosu her yıl sezon başlangıcından önce uzman eğitmenler tarafından eğitilmekte; inceleme ve denetlemelerden sonra Jolly Tur misafirlerine hizmet verebilmektedirler.

Genel Bilgiler

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe