Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de ilk kez düzenlenen THK-Corendon jet motorlu model uçak festivalinin ikincisi için geri sayım başladı… 

Türk Hava Kurumu – Corendon Havayolları işbirliğinde yapılacak olan Uluslararası Jet Model Festivali, 19 Mayıs pazar günü Antalya Karain Havacılık Eğitim Merkezi’nde sportif havacılığın en keyifli unsurlarını halkın beğenisine sunacak. THK-Corendon JetFest için Avrupa’nın ve ülkemizin çeşitli ülkelerinden gelen jet motorlu model uçak pilotları, halkın katılımına açık olan etkinlikte hünerlerini sergileyecek. 300 km\s sürate ulaşabilen jet motorlu modeller, tıpkı jet uçaklar gibi jet motorları ile hareket ediyor, A1 jet yakıtı kullanıyor ve radyo kontrolü ile komuta ediliyor.

Gökyüzündeki tehlikeli akrobasi oyunlarıyla tanınan Milli akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk, gökyüzünün ihtişamını izleyicilerin beğenisine sunacak. Balon, mikro light, yelken kanat ve paraşüt gösterileri de etkinlik kapsamında yer alıyor.

Türkiye’de sportif havacılık faaliyetlerinin gelişmesi ve halk tabanına arz edilmesi gerektiğinin altını çizen THK ve Corendon yetkilileri, 7’den 77’ye herkesi 19 Mayıs günü, saat 12:00’de Antalya Karain Havacılık Eğitim Merkezi’ne davet ettiklerini belirtti. Etkinlik için Antalya Cumhuriyet Meydanı’ndan ücretsiz servis kaldırılacak.

Kaynak : Turizm Güncel

Yorumları GösterYorumları Gizle

1 Yorum

  • yazan hasan hüseyin
    Posted 17 Mayıs 2013 20:43 0Likes

    bizim saat kaçta cumhuriyet meydanında olmamız gerekiyo

Yorum Yaz